World Class Cocktail Festival powraca 

World Class Cocktail Festival jest doskonałym pretekstem do spędzenia czasu ze znajomymi poza domem. Ciepłe, letnie wieczory to doskonały moment na degustację koktajli z dodatkiem świeżych, sezonowych owoców i pomysł na zakończenie dnia w miłym towarzystwie. – Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie – zaznacza Max Pollo, jeden z organizatorów festiwalu.

– Piąta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej to doskonała okazja do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami – zachęca Max.

World Class Cocktail Festival 2022 – kiedy i gdzie się odbędzie? 

Festiwal odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 18 września w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Uczestniczące w nim koktajlbary i bary restauracyjne zapraszają do rezerwacji zestawu dwóch modnych koktajli na bazie luksusowych alkoholi z portfolio Diageo w promocyjnej cenie 35 zł (to w wielu przypadkach ponad 50% zniżki). Mechanizm Festiwalu jest bardzo prosty – rezerwacje dostępne są na CocktailFestival.pl.

Wydarzenie promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję koktajli w umiarkowanych ilościach. – Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu – wyjaśnia Max Pollo.

Na liście uczestników znajdziemy zarówno znane i lubiane koktajlbary, ale także nowe miejsca, które powstały na fali wyśmienicie rozwijającej się sceny barmańskiej, jak na przykład: warszawskie Weles, Klar – Cocktail Bar, Backroom Bar, Moderne Artisanal, Mozaika, wrocławskie Rusty Rat, Rumbar, ORZO people – music – nature, poznańskie Tłok Bar, Może Gin Chill, L 33 Bistro&Bar, szczecińskie 17 Schodów, AMORE MIO, Bulwary Food&Drink, trójmiejskie JUNGLA Cocktails & Food, Flisak '76, Winston Bar, krakowskie Lastriko, Alchemia czy Arkady Cafe Cocktail Bar. Można w nich skosztować znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej.

World Class Cocktail Festival 2022 – co powinieneś wiedzieć o festiwalu?

  • Daty festiwalu: 24 sierpnia – 18 września 2022 r.
  • Lokalizacje: Kraków, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
  • Pełna lista koktajlbarów i rezerwacje: CocktailFestival.pl

Uwaga! Festiwal jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia.