Miejsce dla każdego
Jedną z najważniejszych zalet Włoch, jako kraju idealnego do szusowania po stokach, jest ich uniwersalność. Tutaj każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na nartach, niezależnie od tego, czy jest w tym sporcie mistrzem, czy też dopiero uczy się podstaw. Ogromna liczba szlaków o różnym stopniu trudności oraz całkiem odmiennym charakterze sprawia, że nikt nie będzie się nudził – także dzieci, z myślą o których powstało wiele specjalnych tras oraz szkółek narciarskich. Dodatkowym plusem są korzystne ceny i duża liczba atrakcyjnych ofert zimowych wyjazdów przygotowywanych przez biura podróży – np. Rainbow Tours poleca narty we Włoszech. Możemy więc bez trudu zaplanować wyprawę optymalnie dopasowaną do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Idealne warunki
We Włoszech znajdziemy wiele miejsc, w których panują wręcz idealne warunki do jazdy na nartach, a sezon trwa naprawdę długo. Dodatkowym plusem jest zachwycająca przyroda oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które jeszcze bardziej umilą nam chwile spędzone na stoku. Wśród najbardziej popularnych ośrodków narciarskich znajdziemy m.in. znajdujące się przy granicy ze Szwajcarią Livigno, będące najbardziej słonecznym miejscem w Alpach oraz słynące ze swojej strefy wolnocłowej. Warte odwiedzenia jest też Val di Sole w północnych Włoszech bądź Val di Fassa – położone w samym sercu Dolomitów i wyróżniające się rozbudowaną, nowoczesną infrastrukturą. Dodatkowe atrakcje
Wybierając się na narty do Włoch, na pewno nie będziemy się nudzić. Nawet jeśli śnieg nie dopisze, większość stoków zostanie sztucznie dośnieżona. Jeżeli natomiast będziemy mieli ochotę nieco odpocząć od aktywności na śniegu, to w okolicy z pewnością znajdziemy też wiele innych atrakcji. We Włoszech niemal w każdym regionie jest dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, a będąc np. w Livigno, możemy również urządzić sobie małą wycieczkę do Szwajcarii. Narty we Włoszech to dobry pomysł zarówno dla rodzin z dziećmi, które w wolnej chwili chętnie skorzystają z zimowych parków rozrywki, jak też dla imprezowiczów – w dużych ośrodkach nie brakuje klubów.

Wyjazd na narty do Włoch to gwarancja nie tylko pięknych krajobrazów i słonecznej pogody, ale też licznych dodatkowych atrakcji oraz świetnej infrastruktury. Niezależnie od tego, czy planujemy aktywny wypoczynek z rodziną, czy też ze znajomymi, warto rozważyć tę opcję.