Historia Nobu zaczęła się pod koniec lat 80. w Los Angeles, kiedy Robert De Niro wszedł do restauracji należącej do szefa kuchni Nobu Matsuhisy. Kilka lat później, wraz z producentem filmowym Meirem Teperem, otworzyli swoją pierwszą Restaurację Nobu na Manhattanie. Lokale oferujące wykwintne dania kuchni japońskiej w nowym wydaniu, szybko zyskały uznanie nie tylko wśród największych gwiazd Hollywood, ale także klientów na całym świecie. Popularność zawdzięczają wyjątkowej atmosferze, doskonałym daniom i znakomitej obsłudze.

Obecnie, blisko 40 restauracji Nobu na 5 kontynentach odwiedza 3 miliony gości rocznie. Wspólna wizja, dzięki której powstała pierwsza restauracja, pozwoliła założycielom Nobu stworzyć sieć wyjątkowych hoteli - w portfolio ma ich już 17.  Pierwszy butikowy hotel Nobu otwarto w 2013 roku w Caesars Palace w Las Vegas. Obiekt został uznany za najbardziej atrakcyjny nowy hotel przez kanał CNN Travel, natomiast Luxury Travel Advisor wyróżnił go nagrodą za doskonałość, uznając za najlepsze otwarcie hotelu w Ameryce Północnej. Kolejne były hotele m.in. w Manili, Miami, Malibu czy Londynie. Obecnie powstają w Barcelonie, Rijadzie, Los Cabos, Chicago, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Awiwie i Warszawie.

Hotel, który powstanie w stolicy, będzie jedynym Hotelem Nobu w naszej części Europy. Zastąpi on dotychczasowy Hotel Rialto. Ma wpisywać się w otoczenie, odzwierciedlając zmieniającą się architekturę Warszawy. Obiekt zaoferuje 120 pokoi, przestrzenne sale dedykowane eventom i wydarzeniom biznesowym, strefę fitness oraz cieszącą się uznaniem Restaurację Nobu. Będzie to też pierwszy na rynku hotel lifestylowy, a jego istotny element to nowa część powstająca przy ulicy Wilczej, zaprojektowana przez polską pracownię Medusa Group. Ci sami architekci wraz z kalifornijskim studiem PCH, tworzą projekt wnętrz hotelu.

Wartość projektu wynosi 100 mln PLN. Nobu Hospitality będzie operatorem hotelu, którego inwestorem jest Tacit Investment. Pierwsi goście Restauracji i Hotelu Nobu w Warszawie będą mogli skorzystać z usług już na początku 2020 roku.