W 2013 roku Polacy kupili ponad milion rowerów – więcej niż samochodów osobowych. W Europie średnio na 100 mieszkańców przypada 46 jednośladów (w Danii 96, Holandii 79, Niemczech 53). W Polsce własny rower ma dopiero co czwarty mieszkaniec, ale systemy rowerów miejskich biją rekordy popularności – w Warszawie Veturilo może pochwalić się już dwoma milionami wypożyczeń. Rowerowy boom to nie tylko efekt aktywnego trybu życia czy świadomości ekologicznej. Z raportu CBOS z września 2013 r. wynika, że aż 70% Polaków,  sport - w tym jazdę na rowerze - uprawia przede wszystkim dla zdrowia. A co szósty Polak przesiada się na rower z konieczności, wybierając go jako szybszy środek komunikacji.

Rowerzyści, jak wszyscy aktywni użytkownicy dróg, powinni myśleć o swoim bezpieczeństwie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Europ Assistance Polska przygotowała unikalną ofertę ubezpieczenia rowerowego - Pomoc Rowerowa. Pakiet assistance, chroniący zarówno zdrowie cyklistów, jak i ich sprzęt, gwarantuje pomoc w razie nagłej awarii lub wypadku. Ubezpieczenie, które dostępne jest w bardzo przystępnej cenie zakupić można przez Internet na stronie www.pomoc-rowerowa.pl.

Rozbudowa - jeszcze słabo rozwiniętej - infrastruktury jest elementem, na który rowerzyści nie mają wpływu. Mogą jednak przedsięwziąć odpowiednie działania, w kwestiach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Rowerzyści nie mają obowiązku ubezpieczania się, a przecież są narażeni na wiele niebezpieczeństw tj. uszkodzenie roweru, wypadek, kolizję czy kradzież. W tym celu Europ Assistance wprowadziła do oferty innowacyjny produkt ochrony rowerów oraz ich właścicieli Pomoc Rowerowa.

Awaria roweru to nie problem
Assistance rowerowy zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Rowerzyści mogą liczyć na transport jednośladu z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub miejsca zamieszkania (maksymalnie do 50 km), a w razie kolizji z udziałem roweru ubezpieczenie pokryje koszty związane z jego naprawą lub  zakupem nowego sprzętu. Pomoc Rowerowa obejmuje również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszkodzenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich.

Natychmiastowa pomoc medyczna
Rowerzystom objętym ubezpieczeniem Pomoc Rowerowa przysługuje także bogaty pakiet pomocy medycznej – transport medyczny, organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza specjalisty, rehabilitacji i spotkania z psychologiem, a także organizacja operacji. Do dyspozycji jest także całodobowa  infolinia. Pod dedykowanym numerem telefonu, cykliści mogą uzyskać informacje na temat cen rowerów i akcesoriów, adresów serwisów i sklepów rowerowych oraz zarezerwować bilety na wybrane wydarzenia sportowe.