Największy

Loty na trasie pomiędzy Warszawą a Dubajem obsługiwane są przez maszyny typu Boeing 777-300ER. Samolot ten cieszy się dużą sympatią pasażerów Emirates i stanowi trzon floty przewoźnika. Obecnie linie dysponują ponad 120 Boeingami 777-300ER i oczekują na dostarczenie ponad 30 kolejnych. 

Maksymalny zasięg Boeinga 777-300ER to 14 594 km. Długość maszyny wynosi 73,0 m, natomiast rozpiętość skrzydeł to 64,8 m. 

W samolotach Emirates latających z Polski pasażerowie mogą podróżować Boeingiem B777-300ER w dwuklasowej konfiguracji, który jednorazowo zabiera na pokład 428 osób i oferuje 386 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes.

Na pokładzie jednego z nich poznaliśmy Sandrę, Polkę z Iławy, która rozpoczynając pracę w liniach lotniczych, spełniła jedno ze swoich marzeń!

 

Najnowsza seria filmów Travelera!

W tym roku linia lotnicza Emirates w prestiżowym rankingu Sky Trax została wybrana najlepszą linią lotniczą świata. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Dubaju, by poznać ją od kuchni - i to dosłownie. Mogliśmy zajrzeć niemal wszędzie! 

W pierwszym odcinku naszej serii zabraliśmy was do centrum szkolenia załóg lotniczych Emirates. W kolejnym do największej kuchni świata, gdzie przygotowuje się nawet 200 tys. posiłków dziennie. Pokazaliśmy wam także Dubaj, miasto w którym wszystko ma być największe na świecie.

Teraz zabieramy was na pokład samolotu Boeing 777 300 ER, którym podróżowaliśmy na trasie Warszawa - Dubaj - Warszawa.​