Nawet jeśli Twój cel jest jasno zarysowany i wiesz czego chcesz, to dopiero pierwszy krok do tego by go osiągnąć. Kolejnym jest zebranie środków na realizację swoich planów. Świnki skarbonki odeszły już do lamusa, a ich miejsce zajęły aplikacje, które pomagają, motywują i wspierają w systematycznym odkładaniu pieniędzy. Jednym z takich rozwiązań jest nowa bankowość osobista Moje ING i funkcja „Cele oszczędnościowe”. To inteligentny asystent, który zadba o regularne odkładanie, wyznaczy termin realizacji i będzie na bieżąco informował o stopniu jego wypełnienia. Nim się obejrzysz, ustalona kwota będzie czekała na realizację Twojego marzenia!  Zobacz jakie to łatwe!
 

Stwórz swój plan oszczędnościowy i śledź swoje postępy z Moim ING. Więcej >>>
 

1. Przejdź do sekcji “Zarządzaj finansami”, która znajduje się w głównym menu Mojego ING. Wybierz opcję “Cele oszczędnościowe”. Tę samą opcję znajdziesz też na stronie głównej, w sekcji „Rok”. 
 

 Źródło: wersja demo aplikacji Moje ING 

2. Wybierz kategorię celu, która najlepiej określa Twoje potrzeby np. jeśli chcesz odłożyć pieniądze na wakacje, skorzystaj z kategorii “Podróże”. 

 Źródło: wersja demo aplikacji Moje ING

3.  Zdefiniuj dokładnie swój własny cel: nadaj mu nazwę oraz określ kwotę jaką chcesz zgromadzić. Możesz ustawić stałe zlecenie - dzięki czemu system będzie automatycznie odkładał pieniądze, w określonym przez Ciebie terminie. Możesz też zrobić to samemu - wystarczy zaznaczyć opcję “Wpłacaj samodzielnie” i w dowolnej chwili wpłacać pieniądze. 
 

Jeżeli chcesz, możesz też wybrać inną grafikę, która najlepiej zwizualizuje Twój cel. Wystarczy skorzystać z opcji „Zmień zdjęcie”. Po ustaleniu zasad, kliknij w przycisk “Dalej”.

 

 

 Źródło: wersja demo aplikacji Moje ING

4. Jeśli wybrałeś opcję odkładania automatycznego, określ następujące parametry:

  • Wkład początkowy, który zostanie przelany z Twojego konta (opcjonalnie)
  • Jak długo chcesz oszczędzać 
  • Jaką kwotę chcesz odkładać miesięcznie.

Jeśli wolisz sam przelewać środki i wybrałeś opcję “Wpłacaj samodzielnie”, należy tylko ustalić jak długo chcesz oszczędzać. Po ustaleniu szczegółów, zobaczysz ile pieniędzy odłożysz.
 


 

 

 Źródło: wersja demo aplikacji Moje ING 

 Od teraz Twoja wymarzona podróż stanie się bardziej realna. Podczas gdy Ty będziesz przygotowywać się do zaplanowanego wyjazdu, nowa osobista bankowość Moje ING będzie Cię wspierać, byś w wyznaczonym terminie zebrał ustaloną przez siebie kwotę. Postęp oszczędzania będzie widoczny zaraz po zalogowaniu do konta na ekranie głównym w sekcji „Rok”.


 

 

Czy teraz wiesz już, jaki jest Twój następny cel podróży?
 


 

Źródło: Materiał partnera /  Społeczność ING