Zmęczeni poniedziałkiem? Już za pięć dni znowu weekend i… kolejna podróż? Czemu nie! Oto tanie loty na ten tydzień. Dwa dni to absolutne minimum, żeby wypocząć.

Tyle też w zupełności wystarcza, żeby poznać nowe miejsce i się w nim zakochać. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy tak malownicze miejsca.

City break w Rydze

To prawda, Ryga nie jest szczególnie popularnym kierunkiem turystycznym. Planując city break, często myślimy o innych europejskich stolicach. Właśnie dlatego tym razem warto zaryzykować i nie podążać za tysiącami innych podróżnych. W liczącym niewiele ponad 600 tys. mieszkańców mieście nie zastaniemy tłumów. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie zwiedzać i wtopić się w spacerujących po Starym Mieście Łotyszy. Dodatkowy argument to cena: 170 zł za lot w dwie strony.

Weekend w Rydze to idealna propozycja dla osób z elastycznym grafikiem lub nie mających pomysłu na wykorzystanie zaległego urlopu. Najtaniej zapłacimy, lecąc bezpośrednio z Krakowa w czwartek o 11:50. Lot powrotny w niedzielę o 20:30. Podróż w jedną stronę trwa tylko 1 godz. i 40 min. Połączenie obsługuje Ryanair.

fot. Getty Images

Co koniecznie zobaczyć w Rydze? Targowisko Centralne z lokalnymi specjałami, Dom Bractwa Czarnogłowych na ryskim Starym Mieście, Bramę Szwedzką i Sobór Narodzenia Pańskiego. Dla miłośników secesji obowiązkowo spacer ulicą Alberta. Przy trzydniowym pobycie na pewno znajdziesz też czas, żeby zobaczyć Zatokę Ryską.

Szybki wypad na Cypr

Czy mamy na sali fanów naprawdę szybkich akcji? To świetnie, bo w ten weekend za lot z Wrocławia na Cypr i z powrotem zapłacimy tylko 205 zł. Lot w jedną stronę trwa 3 godz. i 25 min. Połączenie obsługuje Ryanair. 

Haczyk jest taki, że na miejscu jesteśmy chwilę po północy z piątku na sobotę, a samolot do Polski odlatuje w niedzielę o 7:25. W Pafos mamy więc jeden pełny dzień. To niedużo, ale według prognoz pogody właśnie sobota będzie najcieplejszym dniem w tym tygodniu. Termometry mają wskazać 18 stopni Celsjusza. To miła odmiana dla polskiej zimo-wiosny.

fot. Getty Images

Ładna pogoda to niejedyny powód, dla którego warto spędzić część weekendu w Pafos. Jeden dzień nie starczy, żeby zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca w okolicy, dlatego jeszcze przed wylotem warto ustalić plan działania. Warto uwzględnić w nim Grobowce Królewskie, Klasztor Świętego Neofita, Wanny Adonisa i opcjonalnie Skałę Afrodyty.

Szwecja rozrywkowa i nie tylko

I na koniec jeszcze jedna propozycja z kategorii „mniej oczywiste”. W najbliższy weekend z Gdańska do Göteborga polecimy w dwie strony za jedyne 79 zł. Wylot w sobotę o 14:15. Powrót w niedzielę o 21:55.

Lot w jedną stronę trwa 1 godz. i 10-15 min. Połączenie obsługują Wizz Air i Ryanair. Lotnisko jest położone mniej niż pół godziny jazdy komunikacją publiczną od centrum miasta.

fot. Getty Images

Dlaczego Göteborg? Dzięki malowniczemu położeniu nad cieśniną Kattegat zwiedzanie miasta to prawdziwa uczta dla oka. Wrażenia estetyczne podbija niebanalna architektura. Jedna z ciekawszych perełek to współczesna konstrukcja zaprojektowana przez Gerta Wingardha.

Kształt koła zapadkowego nawiązuje do stoczniowej przeszłości miasta. Miłośników karuzel i kolejek górskich na pewno zainteresuje Liseberg – największy park rozrywki w Skandynawii.