Islandia to marzenie niejednego podróżnika. Ten niewielki skandynawski kraj na północy Europy potrafi zachwycić na każdym kroku. Zapierającej dechy w piersiach zorze polarne, wulkany, gejzery czy lodowce. Lista czekających w tym miejscu atrakcji jest naprawdę długa. Na dodatek rokrocznie Islandczycy znajdują się w zestawieniu World Happines Report, badającym poziom szczęśliwości mieszkańców danego państwa. 

Kraina ognia i elfów jest popularnym kierunkiem wśród zagranicznych turystów również ze względu na bezpieczeństwo. Według rankingu GIP (Globalny Indeks Pokoju) z 2022 roku, Islandia zajęła pierwsze miejsce sposród najbezpieczniejszych krajów świata, wyprzedzając między innymi Nową Zelandię, Danię, Norwegię, Szwajcarię i Kanadę

Na przestrzeni lat utarła się jednak opinia, że podróż na Islandię wiąże się z niemałymi kosztami. Co prawda cała Skandynawia nie należy do najtańszych części globu. Mimo to istnieje kilka sposobów, by nasz budżet znacznie nie ucierpiał po powrocie do kraju. Więcej o tym, jak tanio podróżować po Islandii piszemy tutaj

Nie jest tajemnicą, że najwięcej pieniędzy pochłaniają bilety lotnicze, których ceny z roku na roku idą w górę. Tymczasem pomocną dłoń do turystów znad Wisły wyciągają tanie linie lotnicze Fly Play. Przedstawiciele islandzkiego przewoźnika poinformowali, że wraz z początkiem 2023 roku otwierają połączenie Warszawa-Reykjavik. Aby zachęcić polskich miłośników podróżowania do odwiedzenia Islandii, do 12 grudnia obowiązuje promocja na bilety. Ile zatem wyniesie koszt wyprawy? 

Tanie loty z Warszawy do Reykjaviku – Fly Play otwiera się na Polskę

– Mamy przyjemność ogłosić, że w 2023 roku rozpoczniemy obsługę Lotniska Chopina w Warszawie tanimi bezpośrednimi lotami do Islandii. Skorzystaj z naszej specjalnej ceny początkowej i odwiedź rodzinę, przyjaciół i inne cuda natury tej magicznej wyspy dzięki lotom od 259 zł – czytamy na oficjalnej stronie islandzkiego przewoźnika. Specjalna oferta będzie obowiązywać do najbliższego poniedziałku. Warto jednak wspomnieć, że cena biletu nie obejmuje kosztów dodatkowego bagażu, podatków i innych opłat.

Loty z Warszawy do Reykjaviku mają odbywać się w każdy poniedziałek i piątek – począwszy od 3 kwietnia 2023, na kiedy to zaplanowano inaugurację połączenia. Ceny oscylują w granicach 430 zł za bilet w jedną stronę lub 258 zł, gdy zaznaczymy opcję powrotną. Co ciekawe, poza rejsami do polskiej stolicy, powstałe w lipcu 2019 r. islandzkie tanie linie lotnicze zaplanowały uruchomienie połączeń do czterech innych miast. Będą to Ateny, Sztokholm, Hamburg oraz portugalskie Porto. 

– Warszawa będzie dobrym dodatkiem do naszej siatki połączeń na rok 2023. To piąty nowy kierunek, który ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach – zaznacza Birgir Jónsson, dyrektor generalny Fly Play. 

Linie lotnicze Fly Play / Fot. Sigga Ella/Bloomberg via Getty Images

Często podróżujesz samolotem? Poznaj najbardziej stresujące lotniska świata, których lepiej unikać – w czołówce niechlubnego rankingu aż dwa polskie porty. 

Polacy na Islandii 

Polacy to największa mniejszość narodowa w Islandii. Kraj liczy ok. 376 tysięcy mieszkańców, z czego 25 tysięcy stanowi Polonia (siedem procent ogółu społeczeństwa). Dla porównania, na przełomie 2008 i 2009 roku, gdy wybuchł kryzys finansowy, wyspę zamieszkiwało niewiele ponad 11 tysięcy Polaków. Najwięcej naszych rodaków spotkamy w Reykjavíku, Kópavogur, Hafnarfjörður oraz Reykjanesbær. 

Co jeszcze warto wiedzieć o krainie ognia i elfów? Poznaj więcej fascynujących ciekawostek o Islandii już teraz. 

Źródło: flyplay.com