RADY DLA PAŃ

1. Kochanego ciała nigdy nie za wiele

Szczupła kobieta w Mauretanii i Ugandzie nie ma łatwo!  Otyłość uznaje się tam za symbol piękna i bogactwa. Tradycja nakazuje, żeby kobiety tuczone były już od dzieciństwa, co niestety ma bardzo negatywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Ale czego się nie robi, aby zdobyć ukochanego mężczyznę? Zwłaszcza że los afrykańskiej singielki jest raczej marny.
 

RADA DLA POLEK: NIE PRÓBUJ TEGO PRZENOSIĆ DO POLSKI. Z WYJĄTKIEM ORGANIZACJI WALCZĄCYCH Z ANOREKSJĄ NIKT CIĘ NIE POPRZE.

 

2. Ale ciacho!

Na całym świecie w walentynki mężczyźni obdarowują swoje partnerki drobnymi prezentami. W Japonii odwrotnie – to panie dają upominki panom. Prezentami są czekoladki, które dzielą się na dwa rodzaje – giri-choko – dla przyjaciół lub współpracowników, oraz honmei-choko – dawane ukochanym.


RADA DLA POLEK: SŁODYCZE ZAWSZE MILE WIDZIANE. JUŻ NASZE BABKI MÓWIŁY, ŻE PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA MĘŻCZYZNY…

 

3. A wszystko te czarne oczy

Zakwefione muzułmanki  siłą rzeczy mają ograniczone możliwości, by zwrócić na siebie męską uwagę. Nauczyły się więc uwodzić oczami, na które nakładają grubą warstwę makijażu. Na Bliskim Wschodzie już małe dziewczynki wiedzą, jak malować oczy i jak się nimi posługiwać, aby zatrzymać na sobie wzrok potencjalnego męża. Kobiety te potrafią czasem więcej wyrazić samymi oczami niż Europejka całym ciałem.

RADA DLA POLEK: DOBRY POMYSŁ. TYLKO PAMIĘTAJ O ZASADZIE WSZYSTKICH MAKIJAŻYSTEK: MALUJĄC MOCNO OCZY, ZREZYGNUJ Z KRWISTEJ POMADKI.

 

4. Na łyżeczkę

Najsłynniejsza szwajcarska cukiernia założona dwieście lat temu w Zurychu – Confiserie Sprüngli – to miejsce samotnych osób spragnionych miłości. Chętnie   przychodzą tu zwłaszcza starsze kobiety, które chcąc urozmaicić sobie życie, poszukują młodych mężczyzn. Chłopak, który jest zainteresowany tego typu relacją, musi odwrócić łyżeczkę w swoim kubku i czekać na kobietę, która ma na niego ochotę.

RADA DLA POLEK: U NAS RACZEJ NIE DO ZASTOSOWANIA. CHŁOPAK, KTÓRY WKŁADA ŁYŻECZKĘ DO KAWY ODWROTNIE, TO RACZEJ PROSTAK, A NIE ŻIGOLO.

 

5. Ona podwędzona

Zapachy, które nas  zazwyczaj odpychają, w innych miejscach świata mogą przyciągać. Tak jest z kobietami Himba w Namibii oraz paniami w Sudanie, które zamiast mydła i perfum używają dymu. Do wykopanej w ziemi dziury wkładają drewno, nad nim rozkładają utkany z liści palmy pled, w taki sposób, aby można było usiąść „nad” ogniskiem. Dym przenikając przez pled, okadza siedzącą nad ogniskiem kobietę, nadając jej skórze żółty kolor i zapach podobny do wędzonego mięsa. Dla sudańskich mężczyzn ta specyficzna woń jest niezwykle pociągająca i podniecająca.

RADA DLA POLEK: DO ZASTOSOWANIA TYLKO WTEDY, GDY CHCESZ PODERWAĆ PRACOWNIKA ZAKŁADÓW WĘDLINIARSKICH.