W efekcie, jak sama nazwa wskazuje, ma nam być po prostu DOBRZE. Temu sprzyjają coraz bardziej wymyślne zabiegi w SPA, których zadaniem jest nas maksymalnie dopieścić!

Hotel Bryza

Hotel Spa & Wellness - Jurata

Sesję thalassoterapii rozpoczynamy od sauny w oparach morskiej wody i olejków eterycznych (nazwa pochodzi od greckiego słowa „thalassa”, czyli morze i określa zabiegi wykorzystujące jego dary: słoną wodę, piasek, muszle, algi). Później na ciało kładą nam maskę w postaci rozdrobnionych alg zmieszanych z wodą morską. Algi dobroczynnie wpływają na stan skóry i włosów. Stosowane są również z powodzeniem w leczeniu cellulitis, rozstępów na skórze i w kuracjach wyszczuplających. Folia, którą jesteśmy owinięci, wzmacnia działanie substancji odżywczych i powoduje, że setnie się pocimy. Czujemy wręcz, jak każdym porem wyparowują z nas toksyny. Z prawdziwą rozkoszą bierzemy potem kąpiel z hydromasażem w morskiej wodzie. Możemy sobie zafundować jeszcze relaksacyjny masaż gorącymi morskimi kamieniami i maskę na ciało. A także 40–minutowy masaż punktowy stóp, którego zadaniem jest redukcja stresu i przywrócenie równowagę naszemu ciału.  Na koniec zaś warto poddać twarz odżywczemu działaniu retinolu i kawioru. Ten ostatni ma bardzo szerokie działanie, m.in. pomaga przedłużyć młodość naszej skóry, dodatkowo ją regenerując.

A wszystko to odbywa się w salach z widokiem na wzburzony Bałtyk. Zza sosnowego lasu prawie nie widać budynków hotelowych  noszących „morskie” nazwy”:  „Muszelka”, „Zefir” i „Mewa”. Są tu: strzeżona, należąca do ośrodka, piaszczysta plaża, kryte baseny, korty tenisowe, minigolf i place zabaw dla dzieci.

Ceny w Bryzie są dosyć wysokie, ale za to mamy szansę spotkać w niej VIP-y z pierwszych stron gazet, które chętnie tu przybywają w charakterze kuracjuszy. Spragnieni ruchu mogą posurfować w Zatoce Puckiej lub wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż Półwyspu Helskiego.

Ośrodek Kormoran

Spa & Wellness - Rowy

W tym miłym nadbałtyckim ośrodku stawiającym na egzotyczne techniki relaksacyjne zapach morza miesza się z dymem kadzidełek, zaś krzyk mew z odgłosem tam tamów. Warto spróbować programu z bambusem królewskim. Rozluźnia przemęczone i spięte mięśnie. Masaż wykonuje się za pomocą czterech pałeczek bambusowych, które dopasowują się do kształtu ciała. Z kolei zabieg „Niebiańskie kulki”, wykonywany dwoma rodzajami kulek, dodaje nam energii i ożywia zmysły.

Wzgórza dylewskie

Hotel Spa dr Irena Eris - Ostróda

W tym ośrodku położonym w otulinie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich proponuje się zestawy zabiegów na twarz i ciało, ćwiczeń, diety oraz odnowy biologicznej. Na początku trzeba się poddać obowiązkowej diagnozie skóry, przeprowadzanej specjalnym aparatem. W zależności od rezultatu ustawiana jest cała kuracja. Specjaliści mogą np. zaordynować sesję kosmetyczną z maseczką i masażem limfatycznym, który odmładza i poprawia ukrwienie skóry. Do tego trzeba dodać masaż refleksoryczny stóp oparty na akupresurze oraz Mauri, czyli polinezyjski delikatny masaż, po którym nasze plecy wydają się mniej przygarbione, zaś ciało rozluźnione. Na koniec można sobie kupić kilka fatałaszków z kolekcji odzieży SPA autorstwa Dawida Wolińskiego.

Papuga Park Hotel

Wellness & Spa - Bielsko–Biała

Pobyt tutaj to jak wyprawa do serca Indii bez konieczności wielogodzinnego lotu. Główną atrakcją zabiegów w „Papudze” jest oparcie ich na dalekowschodnim systemie ajurwedyjskim. Jest to liczący ponad pięć tysięcy lat nurt filozoficzny, głoszący m.in., że nie należy smarować ciała niczym, czego nie dałoby się zjeść. Wybieramy Shirodhara, czyli masaż głowy i czoła strumieniem ciepłego oleju, który leczy bóle głowy, migreny, bezsenność, nadciśnienie oraz stabilizuje gospodarkę hormonalną. Dodatkowo też wzmacnia odporność organizmu. Po Netra Basri, czyli relaksacyjnej kąpieli oczu w maśle ghee możemy śmiało stwierdzić – nasza cywilizacja jest w tyle za Wschodem, przynajmniej w sferze zaspokajania zmysłów.

Czerwone wino

Ten wprawiający w świetny nastrój zabieg zaczynamy od kąpieli z hydromasażem w wodzie z dodatkiem czerwonego wina. Następnie po peelingu na ciało zostaje nałożona maska na winnej bazie. Owinięci folią i ręcznikami delektujemy się smakiem podanych nam winogron, które popijamy, a jakże, czerwonym winem. Wypoczywamy i słuchamy muzyki relaksacyjnej. Po pół- godzinie następuje masaż winnym balsamem.
Właściwości trunku stymulują syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się elastyczna i jędrna, lepiej ukrwiona, zaś zawarte w winie polifenole chronią nas przez działaniem wolnych rodników.

Zabieg czekoladowy

To jeden z ostatnich krzyków mody. Stwierdzono, że czekolada ma wyjątkowe właściwości wyszczuplające, ujędrnia skórę, chroni przed wolnymi rodnikami. Zabieg przebiega kilkufazowo: na początku wykonuje się peeling cukrowy całego ciała, potem nakłada czekoladową maskę i zawija ciało w folię. W formie takiego „batonika” leżymy przez ok. 30 minut. Po kąpieli w ciało wcierany jest specjalny krem lub balsam czekoladowy. Efektem, poza doznaniami węchowo-estetycznymi, jest spadek wagi. Przynajmniej do czasu, aż nie zaczniemy czekolady przyjmować doustnie...

  • Hotel Bryza: Jurata, ul. Międzymorze 2; Pokój 2-os. 900 zł (w lecie, przy pobycie tygodniowym); Zabiegi na twarz 220–400 zł.; www.bryza.pl
  • Ośrodek Kormoran: Rowy, ul. Kościelna 16; Pokój 2-os. 220–380 zł.; Program z bambusem królewskim 380 zł.; www.kormoran-rowy.com
  • Wzgórza Dylewskie: Ostróda, Wysoka Wieś 22; Pokój 2-os. od 565 zł.; Zabiegi na twarz oraz szyję 100–200 zł.; www.hotelspa.pl
  • Papuga Park Hotel: Bielsko-Biała, ul. Zapora 3; Pokój 2-os. 380 zł.; Masaż głowy i czoła Shirodhara oraz kąpiel oczu Netra Basri – po 200 zł.; www.papuga.pl