Artykuł sponsorowany

MGallery Hotel Collection jest propozycją dla gości pełnych pasji, oczekujących od hotelu zapewnienia im wyjątkowego doświadczenia związanego z podróżowaniem i odkrywaniem nowych kultur. Obcowanie ze sztuką i niespotykanym designem, błogi relaks w SPA, zdrowa kuchnia… Taki właśnie jest świat MGallery. Każdy ze stu obiektów zlokalizowanych na całym świecie opowiada inną historię, ma swój styl i charakter zainspirowany miejscem, w którym się znajduje. Każdy ma również swój iconic object, czyli przedmiot, który w trafny sposób wyraża snutą przez wnętrza historię.  Do tej różnorodnej kolekcji dołączyły właśnie dwa nowe hotele w Polsce – w Krakowie i Wrocławiu. To nie jedyne obiekty MGallery zlokalizowane w Europie Wschodniej. Działają one także w Pradze, Budapeszcie i zlokalizowanym nieopodal Sarajewa Tarcinie.

Poczuj się jak Franz Kafka

W samym sercu magicznej Pragi, w pobliżu Rynku Starego Miasta, gdzie znajduje się znany na całym świecie średniowieczny zegar astronomiczny, położony jest hotel Century Old Town Prague MGallery.

Przepiękny neobarokowy budynek został stworzony w XIX wieku, niegdyś znajdowało się tu biuro Towarzystwa Ubezpieczeniowego Królestwa Czech. Jako urzędnik pracował tu sam Franz Kafka, a jego duch jest ponoć nadal obecny w budynku. Odlane z brązu popiersie pisarza wita gości w hotelowym holu. Na piętro prowadzą majestatyczne schody, po których Kafka wspinał się każdego dnia. Nawiązując do tej historii, symbolem hotelu stał się atrybut pisarza – kałamarz, który inspiruje do opisu własnych doświadczeń z podróży do Pragi… Poznaj miasto i jego najpiękniejsze zakątki – Ratusz Staromiejski, Muzeum Franza Kafki oraz Most Karola są tuż za rogiem!

W świecie gotyckich katedr

Wrocław to miasto urokliwych mostów, z bogatymi tradycjami kulturalnymi. Ciche i zielone tereny historycznej części metropolii były kiedyś rajem dla podróżników na starodawnym Szlaku Bursztynowym. To właśnie na Ostrowie Tumskim, tuż obok gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela, znajdziemy majestatyczny The Bridge Wroclaw MGallery.

Mistyczne dziedzictwo wyspy, sąsiedztwo muzeów i bliskość Ogrodu Botanicznego, w połączeniu z lampami gazowymi zapalanymi co wieczór przez latarnika, tworzą baśniowy wręcz klimat, który stał się inspiracją do zaprojektowania wnętrz hotelu. Nowoczesna bryła budynku obfituje w surowe materiały – kamień, żelazo czy beton – które dzięki współczesnemu wzornictwu doskonale współgrają z krajobrazem gotyckiej i barokowej architektury. Mistyczną atmosferę The Bridge podkreślają również elementy wystroju nawiązujące do symboliki Ostrowa Tumskiego. We wnętrzach króluje minimalizm wzbogacony o designerskie dodatki, a wyjątkowy klimat tworzą strzeliste okna, wypełniające pomieszczenia naturalnym światłem, zapraszając do poświęcenia chwili na zadumę.

Przeżyj swój memorable moment z kieliszkiem szampana i niezapomnianym widokiem z tarasu na dachu na Katedrę i bulwary nad Odrą, oddaj się rytuałom wyspy i poczuj miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Kraków z nutą art déco

Miasto artystów, historycznych tradycji, dawna stolica polskich królów… Kraków swoim wyjątkowym klimatem przyciąga podróżników z całego świata, poszukujących wciąż nowych inspiracji i doświadczeń. Królewska historia miasta zainspirowała klimat Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery, który zaprasza gości do artystycznego świata elegancji.

Hotel mieści się w XIX-wiecznej kamienicy, z której okien można podziwiać Wisłę, a brukowane uliczki, pobliskie Sukiennice czy Zamek na Wawelu, przypominają o dziedzictwie pozostawionym przez monarchów, panujących w historycznej stolicy. Wnętrza z nutą krakowskiego art déco, wypełnione są szlachetnymi materiałami – współgrają ze sobą marmur, ciemne drewno, kryształ, mosiądz, porcelana, skóra, grube aksamity, ciepłe oświetlenie, błękity, złoto i brązy. Dodatkowy efekt artyzmu wprowadzają obrazy Juliusza Kossaka oraz 600 luster zdobiących korytarze.

Niezwykle klimatyczny jest również ukryty pod zabytkowym sklepieniem Opus Lounge Bar, który zaprasza na jedyne w swoim rodzaju signature coctails. To również miejsce, gdzie koneserzy mogą degustować szlachetne i wyselekcjonowane alkohole z różnych zakątków świata. Nic więc dziwnego, że symbolem hotelu został… kieliszek!

Artystyczny Budapeszt

Budapeszt jest historycznie pięknym miastem położonym nad brzegiem Dunaju,  będącym nie tylko stolicą Węgier, ale również centrum kultury i sztuki. Pomiędzy malowniczymi placami i fontannami swoje opowieści snuje Nemezeti Budapest MGallery.

Położony obok Teatru Narodowego zabytkowy budynek w stylu secesyjnym, od 120 lat łączy swoje przeznaczenie ze światem sztuki. Podziemne przejścia łączące teatr z hotelem pozwalały aktorom dyskretnie zakończyć wieczór w hotelu, dzięki czemu przez lata swojej pięknej historii stał się miejscem spotkań śmietanki artystycznej Budapesztu. Architektonicznie jest mieszanką autentycznego stylu art noveau widocznego na fasadzie i korytarzach oraz ponadczasowego, nowoczesnego wystroju pokoi.

Charakterystycznym dla hotelu przedmiotem jest gramofon przypominający bogatą muzyczną i liryczną przeszłość dzielnicy Józsefváros, która zainspirowała styl i charakter wnętrz.

A jaka będzie Twoja historia? Odwiedź MGallery i zainspiruj się do kolejnych podróży, które pozostaną w pamięci na zawsze!