W 15-tej edycji wprowadzamy kategorię specjalną, skupiającą się wokół trzech obszarów: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda. Tej kategorii patronuje Hydropolis – wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie.

W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli, Tomasz Michniewicz oraz Rafał Zagrobelny.

- W obliczu zmian klimatycznych, coraz bardziej doceniamy wodę. To właśnie ten żywioł stał się głównym bohaterem jubileuszowej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego. Wraz z  Hydropolis chcemy zaprosić Was do ukazania wody z różnych, fascynujących perspektyw. – mówi Agnieszka Franus red. naczelna National Geographic Polska i Nationl Geographic Traveler.

– Z dnia na dzień jest coraz mniej wody na świecie. Dlatego promowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia to w czasach, w których żyjemy, niezwykle ważne zajęcie. Zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali poprzez swoje prace fotograficzne jak korzystać z wody w sposób rozsądny, oszczędny i bardziej efektywny dla przyszłych pokoleń,  ale też jak woda wpływa na nasze codzienne życie  – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Oprócz kategorii specjalnej Hydropolis pozostałe kategorie konkursowe to: krajobraz, ludzie, zwierzęta, fotoreportaż. Zdjęcia, można zgłaszać za pośrednictwem strony www.wkf.national-geographic.pl. Należy wejść w zakładkę „zgłoszenia”, wybrać kategorię i załadować wybrane zdjęcia.

W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli, Tomasz Michniewicz oraz Rafał Zagrobelny.

Nagrodami, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska, są:

Grand Prix Konkursu:

- Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC G9 o wartości 5 600 zł

- Voucher na fotoksiążkę Cewe o wartości 500 zł

1 miejsce w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis

- Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC TZ90 o wartości 1 500 zł

1 wyróżnienie w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis

- Vouchery na fotoksiążkę Cewe o wartości 200 zł

 

Fotografie można nadsyłać we wszystkich kategoriach do 8 września 2019 roku.

 Mecenasem tegorocznej edycji konkursu jest Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie

Partnerami nagród są Panasonic oraz Cewe Polska.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu: https://www.national-geographic.pl/wkf/

Znajdziesz nas też na:

     

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Inicjatywa była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez miesięcznik branżowy Press i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie.

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą ponad 125 lat. To pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych.

Hydropolis to nowoczesne centrum wiedzy o wodzie stworzone przez wrocławskie MPWiK Podzieloną na osiem stref tematycznych wystawę obejrzało już ponad milion gości. Centrum Wiedzy o Wodzie to nie tylko wystawy i nowoczesne multimedialne eksponaty, ale także centrum edukacji ekologicznej. To miejsce warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W 2017 i 2018 roku odbyły się dwie edycje Konkursu Fotograficznego Hydropolis, w którym wzięło udział kilka tysięcy fotografów zawodowców i amatorów.