Ekwador i Galapagos

Któż z nas nie chciałby stanąć na dwóch półkulach Ziemi jednocześnie? 14-dniowa wycieczka do Ekwadoru Amazon Expedition to jedna z wielu propozycji w korzystnej ofercie specjalnej biura Africa Line. Odkrywanie Ekwadoru zaczyna się od stolicy – zabytkowego Quito.

Po zwiedzaniu miasta czeka nas odpoczynek od cywilizacji i czterodniowy rejs wokół wysp Galapagos połączony z nurkowaniem i fotograficznym safari. Kolejnym mocnym punktem programu jest trzydniowa ekspedycja w głąb amazońskiej dżungli. Przedzierając się przez gęste lasy deszczowe pieszo i łodziami, dotrzemy do rezerwatu Cuyabeno. Tam przy odrobinie szczęścia zobaczymy: małpy, leniwce, kajmany, delfiny rzeczne i tukany. Niezapomnianych wrażeń zapewne dostarczy również całodzienny trekking na Cotopaxi, jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie. Po emocjach związanych z poznawaniem egzotycznej przyrody z przyjemnością wykąpiemy się w gorących źródłach wulkanu Antisana. Ostatnią atrakcją wyjazdu jest wizyta w Otavalo, gdzie odbywa się największy targ w Ameryce Północnej.

Terminy oferty specjalnej: 1.10.–14.10.
Cena: 4 000 zł + 2 790 USD.
www.africaline.pl

Afryka dla reportera


W trakcie 23-dniowej wyprawy do Kenii, Ugandy i Tanzanii odwiedzimy farmę Karen Blixen, autorki książki Pożegnanie z Afryką i masajską wioskę, w której spędzimy noc i skosztujemy specjałów lokalnej kuchni. Towarzysząc buszmenom w polowaniu, dowiemy się, jak tropią zwierzynę i unikają spotkań z drapieżnikami. Przemierzymy terenówkami, rowerami lub pieszo parki narodowe Lake Manyara, Hell’s Gate, Ngorongoro, Serengeti. Trudy trekkingu zrekompensują widoki roztaczające się ze szczytów wulkanów Longonot i Menengai. Na amatorów mocniejszych wrażeń czeka rafting u źródeł Nilu. Wyprawę kończy 3-dniowy wypoczynek na Zanzibarze.

Oferta jest dostępna do końca roku.
Cena: 3 400 USD + 150 USD (wizy) + 3 750 zł (przeloty).
www.safaritravel.com.pl

Wypoczynek w raju Spośród


18 tys. wysp Indonezji Bali uchodzi za najpiękniejszą. O jej urodzie decydują skąpane w słońcu białe plaże oblane turkusowymi wodami oceanu i egzotyczna przyroda. Wakacje na Bali najlepiej zaplanować podczas pory suchej (od lipca do września). Decydując się na ofertę Konsorcjum Polskich Biur Podróży, przez 10 dni będziemy wypoczywać na plaży z widokiem na las deszczowy, a następne trzy dni spędzimy na statku, płynąc na wyspę Komodo. Zejdziemy na ląd, by obserwować warany (największe jaszczurki na świecie) i inne egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a w okolicach wyspy Bidadari – pod wodę, by nurkować na rafie koralowej.

Podczas pobytu na Bali będziemy nocować w hotelu (trzy-, cztero- lub pięciogwiazdkowym), natomiast podczas rejsu – na statku wyposażonym w  klimatyzowane kabiny z łazienką. Na wodzie organizator zapewnia trzy posiłki, a na lądzie tylko śniadania. Chętni mogą oczywiście wykupić opcję z obiadokolacją lub all inclusive. Jednak ze względu na bogactwo smaków indonezyjskiej kuchni oraz tanie posiłki w barach i restauracjach, najlepiej jest jadać poza hotelem.

Oferta jest ważna do końca roku: wyloty odbywają się codziennie.
Cena: 7 250 zł (nocleg w hotelu 3* ze śniadaniami).
www.konsorcjum.com.pl