Kiedy jest Dzień Babci? A kiedy Dzień Dziadka? Oba święta mają stałe daty i wypadają kolejno po sobie 21 i 22 stycznia. W 2022 roku są to piątek i sobota, a więc praca nie będzie wymówką. W te dni każdy wnuk powinien odwiedzić najbliższych i spędzić z nimi miło czas. Co prawda babcie i dziadkowie często mówią, że nie oczekują od nas żadnych prezentów, ale na pewno będzie im miło, jeśli od progu powitamy ich nie tylko życzeniami, ale też upominkiem od serca.

Ciekawy prezent dla babci i dziadka

Prezenty dla babci i dziadka mogą być bardzo różne. Tym razem podpowiadamy, co kupić seniorom, którzy kochają podróże, a nie oszukujmy się – chyba wszyscy uwielbiamy podróżować i poznawać świat. Dzisiejsze babcie i dziadkowie idą z duchem czasu i mają coraz mniej wspólnego ze stereotypami sprzed lat. Wielu seniorów sprawnie obsługuje smartfony, a zamiast szycia na drutach wolą inne rozrywki. Wybraliśmy zarówno klasyczne prezenty, jak i bardziej nowoczesne gadżety. Wszystkie łączy to, że albo ułatwiają podróże albo zaspokajają głód świata.

Wspólny prezent dla dziadków

Album ze zdjęciami to idealny pomysł na wspólny prezent dla dziadków. Najlepiej jeśli sami uzupełnimy go o fotografie. Oczywiście warto zostawić kilka wolnych miejsc, żeby babcia i dziadek również mogli dodać swoje ulubione kadry. Jakie zdjęcia wybrać? Najlepiej ze wspólnych wakacji, o ile takie mamy. Wspomnienia z wyjazdów zawsze są przyjemne. Możemy też zaszaleć i włożyć do albumu fotomontaże przedstawiające dziadków w miejscach, które zawsze chcieli odwiedzić, ale jeszcze nie mieli okazji.

Skoro o zdjęciach mowa, to naturalnym skojarzeniem jest aparat fotograficzny. Profesjonalny sprzęt wcale nie musi być drogi i zajmować dużo miejsca. Doby aparat, który sprawdzi się na wyjazdach można kupić już za kilkaset złotych. Dzięki niemu dziadkowie będą uwieczniali wakacyjne wspomnienia i nie tylko.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka prosto z podróży

A może literatura podróżnicza? Dobre książki to sprawdzone pomysły na prezenty dla babci. Zimą, kiedy wieczory są długie, a na dworze jest zimno i nie rzadko bardzo ślisko, seniorzy większość czasu spędzają w domach. Inspirująca pozycja z pięknymi zdjęciami na pewno umili im ten czas. Być może twoi dziadkowie mają nawet ulubionych autorów lub szczególnie interesują konkretnymi krajami lub regionami? Przed wręczeniem książkowego prezentu nie zapomnij o dopisaniu dedykacji od serca. Sprawdźcie polecane przez nas tytuły.

Poduszka podróżna to gadżet, który przyda się zarówno w pociągu czy autobusie, jak i w domu. Do Dnia Babci i Dziadka zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno zdążycie zamówić taką poduszkę przez internet. Poszczególne modele różnią się od siebie kolorami, kształtami i rozmiarami.

Zostańmy przy pomysłach na praktyczne prezenty dla dziadków. Zarówno w podróży, jak i w życiu codziennym najważniejsze dokumenty dobrze mieć uporządkowane w jednym miejscu. Zwłaszcza teraz, kiedy podróżując zagranicę, musimy okazać nie tylko bilet i dowód osobisty lub paszport, ale też zaświadczenie o szczepieniu / byciu ozdrowieńcem oraz inne upoważnienia wymagane przez kraje.

Scyzoryk to idealny gadżet dla dziadka, który lubi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i interesuje się survivalem. Poza tym, taki dodatek często jest kojarzony właśnie z praktycznymi mężczyznami. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie nam potrzebny na przykład korkociąg.

Krokomierz to absolutny must have aktywnej babci i aktywnego dziadka. Taki praktyczny prezent jest też wyrazem troski o naszych najbliższych. W końcu ruch to zdrowie. Może wspólny spacer?

Dzień Babci i Dziadka – historia święta

Pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce po raz pierwszy pojawił się w 1964 r. na łamach tygodnika „Kobieta i Życie”. Następnie spopularyzowała go redakcja „Expressu Poznańskiego„ i Kazimierz Flieger. W 1966 r. 21 stycznia ogłoszono Dniem Babci. Tradycja obchodzenia Dnia Dziadka 22 stycznia zrodziła się dopiero w późniejszych latach.