Wyjątkowe wydarzenie dające możliwość zapoznania się z samochodami Porsche w ich naturalnym środowisku – na torze wyścigowym – to ponad dwutygodniowy cykl zajęć związanych z jazdą w sportowych warunkach, którego zakończenie planowane jest na 14 września 2017 roku.
Łącznie 700 uczestników będzie miało okazję poczuć prawdziwy charakter samochodów niemieckiego producenta z Zuffenhausen. Grono wyszkolonych instruktorów Porsche prowadzi poszczególne sekcje z naciskiem na bezpieczeństwo, najlepszą technikę jazdy – i najwyższy poziom adrenaliny.

Tor Silesia Ring to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce. Ma 3636 m długości, 15 zakrętów – 9 prawych i 6 lewych, od 12 do 15 metrów szerokości i prostą startową licząca aż 560 metrów. Co więcej, na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z ofertą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.

Osobom zainteresowanym uczestnictwem w jazdach dodatkowych informacji udzieli najbliższe Porsche Centrum. Można je także znaleźć na stronie internetowej www.porsche.pl.


Partnerem Porsche Driving Experience na torze Silesia Ring jest Michelin – producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych. Michelin przy okazji tego wydarzenia prezentuje swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach – Michelin Pilot Sport 4S, która przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy. W oponie Michelin Pilot Sport 4 S wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane m. in. w 24h Le Mans, WRC oraz Formule E.