Według danych trivago.pl najczęściej noclegów w Polsce poszukują nasi północni sąsiedzi. To oni również znajdują się w czołówce nacji gotowych wydać na hotel najwięcej pieniędzy.

Norwegowie na czele
Narodowością najczęściej szukającą noclegów w Polsce w miesiącach styczeń-kwiecień okazują się Norwegowie. Zajmują oni pierwsze miejsce zarówno w roku ubiegłym, jak i w bieżącym. Co więcej, ich zainteresowanie krajem nad Wisłą wzrosło rok do roku o 8,3%. Zmianę zauważyć można również patrząc na miasta, które wybierają. W roku ubiegłym prym wśród podróżujących do Polski Norwegów wiódł Gdańsk - w tym roku jest to Kraków. To również Norwegowie zainteresowani są najdroższymi hotelami – sprawdzane przez nich obiekty kosztują średnio 325 zł za dobę za pokój dwuosobowy typu standard.

Szwedzi też nas lubią!
Zaraz za Norwegami, nacją najczęściej sprawdzającą dostępność hoteli w polskich miastach są Szwedzi, których zainteresowanie Polską wzrosło aż o 20%, i którzy w hotelach zostawiają średnio 294 zł za dobę. Zmniejszyło się natomiast zainteresowanie Polską wśród Finów (-2%), co nie zmienia jednak faktu, że wciąż pozostają oni w pierwszej trójce i wydają na dobę hotelową średnio 285 zł.

Największe zmiany
Drastyczny spadek zainteresowania Polską widać wśród Rosjan. W miesiącach styczeń-kwiecień 2014 trivago.pl odnotowało aż 50% spadek w wyszukiwaniu hoteli ze strony obywateli Rosji w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Pozytywną niespodzianką okazali się Belgowie – aż 28% więcej ma ochotę zatrzymać się w naszych hotelach.

Polska czołówka
Miastem, które cieszy się największą popularnością wśród obcokrajowców rezerwujących hotele na trivago.pl w pierwszych czterech miesiącach roku jest Kraków. W roku 2013 aż 33% szukających noclegu interesowało się właśnie tym miastem, a w 2014 liczba ta wzrosła aż do 37%. Na drugim miejscu plasuje się Warszawa, którą zainteresowane było odpowiednio 22% (2013) i 23% (2014) osób. Brązowym medalistą okazuje się być natomiast Gdańsk z 10% w 2013 i 12% w 2014. Pierwsza trójka pozostaje niezmienna i na tyle silna, że z zajmującym 4. miejsce Wrocławiem, dzieli ją różnica 5% (2013) i 7% (2014).