Podoba i egzotyczna

 Bułgaria jest od pewnego czasu, jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów.  Trudno się temu dziwić. Z jednej strony jest tam egzotycznie i ciepło, a z drugiej swojsko.  

Polaków i Bułgarów łączy wspólne doświadczenie historyczne, transformacja ustrojowa i integracja ze zjednoczoną Europą. Rozumiemy zarówno Bułgarów, jak i przemiany, które dokonują się w tym kraju od dziesięcioleci, dlatego możemy czuć się tam prawie jak u siebie.

Niemniej ze względu na położenie nad Morzem Czarnym, kraj jest dla nas mimo wszystko nieco egzotyczny. Kojarzy się nam ze słońcem, pięknymi plażami i ciepłym morzem. To także rewelacyjne aquaparki, rozbudowana  baza hoteli, również z polskimi animacjami, przyjazne dzieciom muzea i pełne atrakcji place zabaw.

Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. To wciąż żywy folklor, oryginalna kuchnia ze szczyptą orientu  i tysiące upojnie pachnących róż. Umiarkowany, ciepły klimat Bułgarii pozwala na uprawę m. in. brzoskwiń i winorośli, dzięki czemu Bułgaria słynie z produkcji świetnych win, ponadto jest największym na świecie eksporterem olejku różanego.

 

Słoneczny Brzeg

Jednym z najsłynniejszych i najpopularniejszych kurortów w tym kraju jest Słoneczny Brzeg, to istny raj dla wczasowiczów. Miasto leży obwodzie Burgas i nazywane jest Las Vegas Europy Wschodniej. Miano to zawdzięcza tętniącym życiem dyskotekom, klubom, restauracjom, parkom rozrywki i kurortom hotelowym z basenami, które po zmroku oświetlają całe wybrzeże. Bogaty wybór hoteli z formułą All inclusive, kolorowe aquaparki, baseny ze zjeżdżalniami i piaszczyste szerokie plaże pozwalają poczuć smak letniej przygody.

Będąc w Słonecznym Brzegu, z całą pewnością, warto odwiedzić niemal połączony z miastem Nessebar, do którego wjazd symbolizuje stary wiatrak. Miejscowość jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, zaś od 1983 tutejsze zabytki figurują na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

 

Złote Piaski

Drugim co do wielkości bułgarskim kurortem, jest miejscowość Złote Piaski, oddalona o ok. 17 kilometrów na północ od Warny. Miejsce słynie z bogatej infrastruktury rozrywkowo -  rekreacyjnej oraz, na co wskazuje nazwa, szerokich, piaszczystych plaż z łagodnym zejściem do morza.

Bułgarskie kurorty, bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków, stanowią świetną alternatywę dla rodzin z dziećmi ale i dla imprezowiczów. W ofercie Coral Travel Wezyr Holidays są  obiekty z infrastrukturą i udogodnieniami skrojonymi specjalnie dla najmłodszych i ich rodziców. Warto wybrać się tam całą rodziną, nie tylko z okazji Dnia Dziecka.

Tekst: Adam Juda
Materiał partnera