Długi weekend majowy jest doskonałą okazją na kilkudniowe wakacje w mieście. Niestety, w tym okresie ceny biletów lotniczych mogą drożeć nawet kilkukrotnie. Zagraniczna majówka 2022 nie jest jednak niemożliwa. Sprawdź, gdzie warto polecieć za rozsądne pieniądze?

Majówka w Polsce lub za granicą

Jeśli wolisz spędzać długi weekend majowy w Polsce, może warto pomyśleć o city breaku? Majówka we Wrocławiu to klasyk i świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Stolica Dolnego Śląska uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Dodatkowo jest świetnie z komunikowana. Dojedziemy tam i autobusem i pociągiem niemal z każdego miejsca w Polsce.

Korzystne oferty na długi weekend majowy

Z prośbą o przygotowanie zestawienia najtańszych w tym momencie lotów zagranicznych zwróciliśmy się do wyszukiwarki turystycznej KAYAK (przeszukuje inne strony turystyczne i umożliwia znalezienie najtańszych ofert lotów, hoteli, wynajmu samochodów oraz wczasów).

– W najnowszej analizie przedstawiamy najtańsze kierunki na nadchodzącą majówkę. W rankingu znalazła się lista najpopularniejszych miast, do których podróżni z Polski mogą dotrzeć w granicach 500 zł oraz wskazówki, mówiące o tym, jak najlepiej wykorzystać swój budżet już na miejscu – mówi Vera Pershina Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie.

Jeżeli nadasz szukasz pomysłów i inspiracji na długi weekend majowy, zajrzyj do galerii. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. To będzie udana majówka! Nawet jeśli nie zdecydujesz się na daleki wyjazd, już sama przerwa od pracy będzie odpoczynkiem.

Co zrobić, żeby trwała jak najdłużej? W 2022 roku Święto Pracy (1 maja) wypada w niedzielę, a Święto Konstytucji 3 Maja we wtorek. Oba dni są ustawowo wolne od pracy. Jeśli weźmiemy urlop w poniedziałek, nasz weekend będzie automatycznie dłuższy. Niektórzy rozszerzają go aż do dziewięciu dni.