Plastikowe cuda

W pewien deszczowy, lipcowy dzień, grupa młodych przyjaciół zastanawiała się, jak mogą pomóc choremu koledze, który każdego dnia walczy o powrót do normalnego życia. Wpadli na dość nietypowy pomysł – wymyślili, że ruszą w podróż! Wodną podróż.  I może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie środek transportu, którym zamierzają się poruszać.

Sławomir, Łukasz i Krzysztof postanowili zbudować trzy kajaki. Banalne? Bynajmniej! Płynące cuda powstały z butelek PET i rurek PCV. Autorzy projektu zamierzają przetrzeć nimi szlak wodny Szczecin-Świnoujście.

 
„Uśmiech za jedną podróż”

Celem zwariowanej akcji „Uśmiech za jedną podróż” jest pomoc Piotrkowi, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i na domiar złego, w lutym tego roku został potrącony przez samochód. Przeszedł cztery bardzo skomplikowane operacje i na tę chwilę potrzebuje długiego oraz kosztownego leczenia. Miesięczna rehabilitacja wynosi, bagatela, prawie 25 tysięcy złotych.

Ich zadanie jest proste – chcą sprawić, by Piotrek miał każdego dnia, powód do uśmiechu i szanse na powrót do pełnej ruchomości i sprawności fizycznej. Każdy kto chce, wesprzeć Piotra, może wejść na www.pomagam.pl/PiotrPietras lub wysłać tradycyjny przelew.

Uczestnicy spływu wypłynęli 29 lipca o godz. 10:00 z Mariny przy wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Do Szczecina zamierzają wrócić na finał regat The Tall Ships Races 2017. Szczegółowe informacje i relacja z przebiegu projektu znajdują się na stronie: www.facebook.com/usmiechzajednapodroz


Jeśli też lubisz takie wrażenia, chcesz się z nami podzielić swoimi aktywnościami, zgłoś się i stwórz z nami przewodnik po Polsce Pełnej Przeżyć!