Dubaj jest znany ze swoich spektakularnych atrakcji. Najwyższy budynek świata, największe koło widokowe, największe centrum handlowe na świecie… Od niedawna turyści odwiedzający Dubaj mogą również odbyć podróż w przyszłość.

Muzeum Przyszłości – nowa międzynarodowa ikona Dubaju

Muzeum Przyszłości to nowy obiekt na turystycznej mapie Dubaju. W nowatorskim centrum naukowym na gości czekają futurystyczne wystawy. Muzeum powstało jednak nie tylko z myślą o zwiedzających. Będzie to także miejsce spotkań naukowców z całego świata. Wspólnie spróbują opracować innowacyjne rozwiązania dla świata przyszłości.

Jak podkreślił na uroczystym otwarciu Mohammed bin Rashid Al Maktoum – premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich – centrum odegra też kluczową rolę w umacnianiu pozycji Dubaju i konkurencyjności całego kraju, wytyczając jasną drogę głównym sektorom gospodarki, wykorzystując gospodarkę opartą na wiedzy.

Zwiedzając Muzeum Przyszłości, goście odbędą podróż do roku 2071. To nieprzypadkowa data. Właśnie wtedy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą świętowały setną rocznicę założenia.

Jak wszystko w Dubaju, muzeum zostało wybudowane z ogromnym rozmachem. Już sama konstrukcja zapowiada, że w środku będzie jeszcze ciekawiej. Więcej dowiesz się, oglądając zdjęcia Muzeum Przyszłości w galerii.