Przeczytaj również: W świat afrykańskiej przyrody zabiera podopiecznych domu dziecka. Wszystko po to, by dzielić się pasją i odwagą >>>

 

Basia, Klaudia, Ola, Zuza, Gosia, Magda, Ania, Wiktoria, Zosia, Filip  i Dawid to jedenaście osób, które w ramach projektu Make a Change, ruszyły w niesamowitą podróż do rezerwatu dzikich zwierząt w Namibii. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Maria Geremek, lekarka weterynarii, instruktorka jeździectwa i podróżniczka.

- Wracając do Polski na jesieni zeszłego roku, po pracy w rezerwacie dzikich zwierząt, miałam jedno postanowienie: w ciągu roku zorganizować co najmniej jeden wyjazd dla młodzieży do Fundacji AfriCat, w której pracowałam. Tak powstało Make a Change - podążanie za marzeniami, edukacja ekologiczna, globalna i społeczna – tłumaczy pomysłodawczyni.

Oprócz Marii i jej projektu Make a Change, dużą rolę w organizacji  wyjazdu odegrało Stowarzyszenie SIEMACHA. Jego misja to aktywizowanie i tym samym poprawianie jakości życia młodzieży m. in. poprzez sport, podróże i edukację. 5 wychowanków SIEMACHY dostało szansę wyjazdu do Namibii.

 
Przygoda i nauka

Dla każdego z uczestników był to pierwszy kontakt z Afryką. Z miejskiej dżungli trafili wprost do afrykańskiego buszu. Uczyli się, że jeżeli zachowuje się tam całkowitą ciszę to można usłyszeć symfonię dźwięków; jeżeli wyłączy się latarkę to blask gwiazd jest tak intensywny, że bez problemu oświetla drogę; jeżeli wykazuje się wystarczającą cierpliwość i pokorę, to natura odsłania całe swe piękno.

"Patrz i widź, słuchaj i słysz, czuj - zmysłami i sercem" to główne przesłanie fundacji AfriCat. W trakcie swojego pobytu uczestnicy codziennie brali udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przewodników z rezerwatu Okonjima. Dotykały one takich aspektów jak konflikt między ludźmi a zwierzętami czy świadoma turystyka. Dodatkowo wszyscy zostali wyposażeni w aparaty fotograficzne, aby rejestrować otoczenie i codzienne wyprawy do rezerwatu.

 

Zobacz zdjęcia!

Już od 1 czerwca efekty pracy uczestników wyprawy będzie można oglądać pod Zamkiem Królewskim w Warszawie. Wystawa Africa Camp będzie dostępna na dziedzińcu Pałacu pod Blachą.  Zapraszamy, by przekonać się, jak odmienny punkt widzenia przyjmował każdy z uczestników. Wystawa potrwa do końca sierpnia 2017.

Szczegóły: www.facebook.com/events/679700842216822/?ti=ia