Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym roku Polacy będą wybierali nie tylko modne od lat Alpy, ale też Pireneje. Traveler radzi, dokąd polecieć, żeby mieć udany urlop, a przy tym nie zbankrutować.

 

Baqueira-Beret: Duma króla Hiszpanii

Ta nazwa jeszcze do niedawna polskim sympatykom narciarstwa nie mówiła prawie nic. A szkoda, bo to najbardziej renomowany ośrodek narciarski na całym Półwyspie Iberyjskim. Położony w sercu Pirenejów, w dolinie Val D’Aran, zaledwie 80 km od Andory. Uwaga: możliwe przypadkowe spotkanie z królem Hiszpanii! Baqueira oferuje aż 120 km tras narciarskich połączonych wyciągami. Warto tu przyjechać także ze względu na urok okolicznych miejscowości, które zachowały swoją tradycyjną drewnianą zabudowę.

GDZIE? Północna Katalonia, 295 km od Barcelony.

KIEDY? Największe atrakcje dostępne są w sezonie od początku grudnia do końca marca

DOJAZD: Tanimi liniami lotniczymi do Barcelony i stamtąd autobusem lub samochodem do katalońskiej miejscowości Alto Aran.

CENY: Jednodniowy karnet dla osoby dorosłej – 47 euro (w sezonie).

Montecampione: Narty w słońcu

Tylko dwie godziny lotu dzielą nas od spędzenia zimowych ferii w centrum narciarskim 60 km od lotniska Bergamo we Włoszech. Wsiadając do samolotu rano, jeszcze tego samego dnia można szusować po stokach.

Montecampione to ośrodek, wokół którego wytyczono 40 km tras narciarskich w malowniczej scenerii doliny Valle Camonica oraz sąsiedztwie jeziora Iseo. Fantastyczne miejsce na rodzinne wakacje –apartamenty i kryty basen znajdują się tuż przy stoku. Ośrodek zachowuje kameralny charakter, dodatkowym atutem jest gwarancja dobrej pogody i naturalnego śniegu, który utrzymuje się aż do kwietnia.

GDZIE? Północne Włochy (Brescia).

KIEDY? W sezonie od grudnia do kwietnia.

DOJAZD: Tanimi lotami z Gdańska, Warszawy, Łodzi lub Katowic do Bergamo już od 100 zł.

CENY: Jednodniowy karnet dla osoby dorosłej – 30 euro (w sezonie).

Andora: Mały kraj wielkich możliwości

Niewielkie państewko z 84 tys. mieszkańców położone niecałe trzy godziny jazdy od Barcelony szczyci się trzystoma kilometrami tras narciarskich w dwóch ośrodkach: Grandvalira i Vallnord.

Słoneczna pogoda przez całą zimę, najwyższa jakość stoków i snowparków, do tego malownicze miasteczka, świetna śródziemnomorska kuchnia i największa w Europie strefa wolnocłowa. Właśnie tutaj, wysoko w górach, znajduje się jedyny w Pirenejach holel igloo, a także najwyżej położony w Europie tor do zimowych testów samochodowych.

GDZIE? Granica Francji i Hiszpanii, 200 km od Barcelony.

KIEDY? Sezon narciarski trwa od listopada do końca kwietnia.

DOJAZD: Bilety lotnicze z Warszawy do Barcelony już od ok. 150 zł, stamtąd autobusem do Andorra la Vella. www.transportpublic.ad

CENY: Jednodniowy karnet dla osoby dorosłej – 44 euro (w sezonie).

INFO:

Pakiety Infoski.pl

Propozycja dla narciarzy, którzy za przystępną cenę mogą szybko i wygodnie polecieć w Alpy i Pireneje na narty. Dla preferujących własny transport – także możliwość wykupienia oferty bez przelotu.

tel. +48 (34) 351 33 03, info@infoski.pl, www.infoski.pl