Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłanie komentarzy do wybranych zdjęć, które były zrobione w RPA.  Oto lista laureatów: I miejsce otrzymuje owink za komentarz: "Lubię patrzeć na plażę bez plażowiczów. Tu przyglądam się przestrzeni znajdującej się daleko od moich marzeń podróżniczych. Nie szkodzi. Potrafię się nią cieszyć, czerpać z niej nadzieję. Właśnie porządkuję sobie nadmorski widok według kolorów. Uwzględniam niewiele elementów ruchomych – tę największą , stale przybliżającą się ku brzegowi falę, nieuchwytne ptaki i chmury na niebie. Szukam też chmur w wodzie. Niczego tu nie znajduję, ale widzę to , ponieważ chcę dostrzec właśnie to. Są budki w kilku kolorach . Wprowadzają ład. Wiadomo: żółta czy złocista jest co druga lub co trzecia. Granatowa - co piąta, chociaż jedna już o innym odcieniu. Zielona tuż obok lub tam dalej, jako czwarta w szeregu. Odczuwam ład : żółtych i zielonych jest prawie tyle samo – trzy i niemal „połowy” na wyjściu z kadru. Szmaragdowe, morskie wody oceanu wyciszają, przygotowując mnie na spotkanie z Przylądkiem Dobrej Nadziei. Nadzieję zwiastuje bardziej okręt lub statek. Nie widzę, czym jest ta kreseczka wychodząca zza przylądka. Teraz ona zmąca mi wzrok i myśli w głowie. Za jakiś czas, co najwyżej plażowicz w kostiumie koloru makowego zburzy mi tak drobiazgowo dopowiedziany i ułożony sobie kadr. Przesłaniając być może beżowe okienko zielonej budki. Kładąc się na szarzejącym piasku. Morza koloru morskiego nie zdoła mi on zabrać zbyt daleko. Także nadziei przenoszonej morzem i chmurami. Dobrze mi tutaj... Lubię patrzeć na tę plażę z jaskrawymi kolorystycznie budkami. Wypraszać z niej plażowiczów do woli..." Wybrane zdjęcie znajdziesz tutaj Nagroda za I miejsce to:

  • Przewodnik po RPA
  • Przewodnik Kibica
  • DVD z najlepszymi filmami National Geographic
  • DVD "Podstępny ludojad"

II miejsce otrzymuje FTLdrive za komentarz: "Ten prosty kadr w kontrastowych barwach ujmuje siłą przekazu. Bezchmurne niebo i morze piasku, wydawałoby się tak nieprzystępne środowisko, staje się miejscem kolejnego spektaklu, w którym człowiek wykorzystuje żywioł w celach poznawczych. Wierzymy, że paralotniarz pokonując trudy upału i niesfornego wiatru zostanie nagrodzony możliwością podziwiania bogatego krajobrazu z lotu ptaka." Wybrane zdjęcie znajdziesz tutaj Nagroda za II miejsce to:
  • Przewodnik po RPA
  • DVD z najlepszymi filmami National Geographic
  • DVD "Mordercze Psy Dingo"

III miejsce otrzymuje agf1 za komentarz: "Dla mnie to jest Afryka - rozgrzany piasek o barwie rdzy, rośliny, które na pozór tylko są martwe i wysuszone, a w rzeczywistości doskonale opanowały sztukę ascezy ;) A nad tym wszystkim piękne mocno niebieskie niebo!" Wybrane zdjęcie znajdziesz tutaj Nagroda za III miejsce to:
  • Przewodnik po RPA
  • DVD "Bestia z Tropików"
  Gratulujemy i zapraszamy do innych konkursów!