Oto laureaci: 1. miejsce Zdjęcie "Odważni" - autor: navaru Uzasadnienie
Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że tematem zdjęcia jest krajobraz alpejski. Jednak ta fotografia przedstawia piękny, nieskazitelny pas górski na którego powierzchni igra światło i cień. Motywem przewodnim tego zdjęcia to kontrast, którego konsekwencją jest interesujący kształt. Pozorne poczucie harmonii jest w niewielkim stopniu zachwiane licznymi sylwetkami miłośników zimowych sportów. Obrys ich sylwetek, równomiernie rozciągniętych na skraju światła i cienia pełni funkcję swoistej linii prowadzącej po fotografii jak również
daje wrażenie obiektu centralnego.

2. miejsce zdjęcie "Pokolenie" - autor: aprilka Uzasadnienie:
Celem konkursu pod hasłem "Białe, czarne" było zarejestrowanie kontrastów
w szerokim ujęciu tego pojęcia. Ta fotografia pomimo koloru, spełnia oczekiwania. Zdjęcie przedstawia prosty portret kobiety, ukazujący zmiany cielesne, jakie dokonały się przez lata jej życia. Dobry pomysł, oryginalna interpretacja tematu.

3. miejsce zdjęcie "Co się czai" - autor: ElDesign Uzasadnienie: Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę wpatrującą się w obszar ciemności niesie w sobie duży ładunek emocjonalny. Powstaje wrażenie ciekawości tego co znajduje się w głębokim cieniu. Jednocześnie odczuwalny jest kontrast, być może dwóch światów, czegoś niewinnego po jednej stronie, niebezpiecznego po drugiej. Fotografia stymuluje ciekawość widza, skłania do zadawania pytania.

Gratulujemy autorom zwycięskich prac. Zapraszamy również do obejrzenia wyróżnionych prac. Znajdziecie je tutaj