ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SZLAKU WIECZNEJ MIŁOŚCI >>>
 
Miłość z góry

W wielu kulturach góry uznawane są za miejsca magiczne, gdzie natura czyni cuda. Jednym z takich miejsc jest pasmo górskie Huang Shan w prowincji Anhui we wschodnich Chinach.

Słynie z formacji skalnych o niezwykłych kształtach i niesamowitych widoków, które można z nich podziwiać.  Nie jest szczególnie wysokie, najwyższy szczyt  Lianhua Feng (Szczyt Lotosu) osiąga 1864 m n.p.m.

Miejsce inspirowało całe generacje malarzy i pisarzy. Jednak przyciąga ono nie tylko artystów, ale również zakochanych. Podobno wspinaczka na szczyt z ukochanym lub ukochaną u boku gwarantuje szczęśliwą miłość.

 

Morze mgieł

Jeśli jednak moc natury zawiedzie, a w miłości się nie poszczęści, na zawsze pozostanie romantyczne wspomnienie „morza mgieł”. To niezwykłe zjawisko występuje  w tych górach aż 200 dni w roku.

Ruszajcie na szlaki Huang Shan, by poszukać szczęścia w miłości, a przy okazji rozkoszować się nieziemskimi widokami. Podnóże gór ma kolejowe i lotnicze połączenie z Szanghajem. Można się tu dostać również z takich miast, jak Wuhu czy Hangzhou.