Najbardziej romantyczne miasta na świecie? Wymieniamy je jednym tchem: Paryż, Wenecja, Rzym, Praga… To właśnie tam zakochani najchętniej spędzają weekendy i oświadczają się sobie. Co z turystami, którzy nie mają stałych partnerów, a uniesień szukają w podróży? Oni także mają swoje ulubione kierunki.

Które miasta są najbardziej uwodzicielskie i co to właściwie znaczy?

Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez firmę The Bottle Club dowiadujemy się, że niektóre miasta są bardziej uwodzicielskie od innych. Uwodzicielskie, czyli…? Autorzy rankingu tłumaczą, że wybrali miejsca promujące pozytywne i otwarte podejście do seksu. Pod lupę wzięto takie kryteria jak: liczba klubów ze striptizem, imprezy o zabarwieniu erotycznym, hotele na godziny czy restauracje sprzedające produkty uważane za afrodyzjaki, w tym szampana i ostrygi.

Choć pikantne rozrywki kojarzą się raczej z singlami, to wokół rankingu pojawiło się wiele komentarzy, jakoby wybrane miasta były świetną propozycją także dla par, które po prostu szukają urozmaicenia. W tej kwestii seksuolodzy są jednak zgodni co do tego, że nie wszystkie takie atrakcje mogą służyć związkom.

Lider jest dobrze znany Polakom

Które miasto jest najbardziej uwodzicielskie na świecie? Pierwsze miejsce w nietypowym zestawieniu zajął Londyn. Ponad 167 tysięcy mieszkańców miasta jest zarejestrowanych na stronach internetowych dla fetyszystów, a ponad 10 tysięcy zarabia na serwisie OnlyFans. Do tego dochodzi 131 erotycznych wydarzeń organizowanych w stolicy w Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie Londyn otrzymał niechlubny tytuł najbardziej niewiernego miasta. Według danych udostępnionych przez Illicit Encounters 168 322 z 7 556 900 londyńczyków ma romanse na boku.


fot. Nick Dolding / Getty Images

Choć Londyn nie kojarzy się z miłosnymi podbojami, to wysoka pozycja w rankingu nie jest zaskoczeniem. Kosmopolityczna metropolia przyciąga różne osobowości i wiedzie prym w wielu zestawieniach. Niedawno angielska stolica została okrzyknięta najbardziej fotogenicznym miastem na świecie, a wcześniej najlepszym kierunkiem turystycznym dla fanów kina.

W tych miastach seks nie jest tabu

Drugie miejsce zajęło Las Vegas, nieprzypadkowo nazywane Miastem Grzechu. Tym razem chodzi jednak nie o słynne kasyna, a o kluby ze striptizem. Tych w mieście jest 115. Dodatkowo mieszkańcy i przyjezdni mogą brać udział w 88 imprezach o tematyce erotycznej.

fot. Ashley Cooper / Getty Images

Podium zamyka Nowy Jork, w którym kręcono kultowy serial „Seks w wielkim mieście”. Jak widać, tytuł nie kłamał. Metropolia, która nigdy nie śpi, oferuje 118 hoteli na godziny. Ponad 200 tysięcy nowojorczyków zaspokaja swoje fetyszystyczne fantazje w sieci, a 10 tysięcy udostępnia treści na OnlyFans.

Najbardziej uwodzicielskie miasta na świecie

Zaskoczeniem może być brak Paryża w pierwszej trójce. Mimo że stolica Francji uchodzi za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie, według twórców rankingu niekoniecznie idzie to w parze z samym seksem. Erotyczna oferta jest jednak na tyle bogata, że wywindowała paryżan na piąte miejsce.

Najbliższe Polski uwodzicielskie miasto to Berlin – na ósmym miejscu. Niemiecka stolica jest znana na całym świecie dzięki bogatej ofercie klubów nocnych. Wygląda na to, że nie do wszystkich chodzi się tylko po to, żeby potańczyć.

Poniżej pełna lista 20 najbardziej uwodzicielskich miast na świecie:

 1. Londyn
 2. Las Vegas
 3. Nowy Jork
 4. Madryt
 5. Paryż
 6. Rzym
 7. Berlin
 8. Toronto
 9. Sydney
 10. Los Angeles
 11. Miami
 12. Barcelona
 13. Wiedeń
 14. Amsterdam
 15. Meksyk
 16. Tokio
 17. Bruksela
 18. Porto
 19. Kapsztad
 20. Kopenhaga