Ceny za pokoje w hotelach spadają w tym miesiącu prawie we wszystkich stolicach w Europie – tak wynika z raportu wyszukiwarki i porównywarki cen hoteli trivago.pl. Warszawa znalazła się na 6. miejscu najtańszych stolic europejskich w sierpniu.

 

Kierunek: Bałkany!

Z cen zebranych przez Trivago z ponad 250 stron rezerwacyjnych wynika, że w sierpniu najniższe ceny z wszystkich stolic europejskich okazuje się oferować bułgarska Sofia. Za pokój dwuosobowy typu standard zapłacimy tam średnio 241 zł.

Na drugim miejscu pod względem ceny uplasowała się macedońska stolica – Skopje (243 zł), a na trzecim serbski Belgrad (258 zł).

Nasza stolica znalazła się na miejscu 6. Chcąc przenocować w Warszawie z osobą towarzyszącą, zapłacimy średnio 275 zł. To o 5% mniej niż w lipcu.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Sarajewo (Bośnia i Hercegowina), gdzie średnia cena za nocleg wynosi w tym miesiącu 289 zł.

Zobacz pełną listę 10 najtańszych kierunków w sierpniu 2016 >>>

 

Na później…

A gdzie jest najdrożej? Jak raportuje wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl do najdroższych europejskich stolic należą w sierpniu Monako, Kopenhaga, Berno i Dublin. Średnie ceny za nocleg kształtują się tutaj kolejno na poziomie: 1673 zł (!), 924 zł, 822 zł i 764 zł.

Te kierunki lepiej zostawić na inny miesiąc.