Luksusowe krzesełka Porsche Design na Wierchu Rusińskim, gondole klasy VIP w Zieleńcu, nowoczesne kolejki łączące 2 główne stoki w Białce Tatrzańskiej czy całkiem nowa stacja narciarska w Wiśle - zestawienie najciekawszych tegorocznych atrakcji przygotował klub travelowy Travelist.pl.

Komfort jak na kanapie
W grudniu w ośrodku Nartorama w Zieleńcu ruszyła Skyway Express – pierwsza w Polsce kolejka linowa, którą można podróżować zarówno na 6-osobowej kanapie, jak i w zdolnej pomieścić tyle samo pasażerów gondoli. Dla najbardziej wymagających przygotowano bowiem specjalne gondole Cafe i VIP, z poczęstunkiem wliczonym w cenę biletu. Wyciąg ma 780 m długości, a jego budowa umożliwiła wytyczenie aż 3 nowych tras. Do Zieleńca warto wybrać się nie tylko ze względu na nową kolejkę. To jedyne miejsce w Polsce, w którym panuje unikalny mikroklimat zbliżony do alpejskiego.
Kolejka z myślą o najmłodszych
Białka Tatrzańska oferuje kolej krzesełkową „Jankulakowski”, która ma ona 800 m długości, podgrzewane 6-osobowe kanapy z osłoną przed wiatrem, a dla najmłodszych automatyczne wykrywanie wzrostu najniższego z pasażerów i dostosowanie do niego wysokości krzesełka podczas wsiadania i wysiadania. A nocleg? Jeśli w tradycyjnym góralskim stylu, to może Villa Magnat. Oferuje klimatyczne wnętrza, regionalną kuchnię i  widoki na Tatry.
Formuła 1 w Bukowinie
Tegoroczna premiera w bukowińskim ośrodku Rusiń-Ski ucieszy nie tylko narciarzy, ale też wszystkich amatorów szybkich samochodów. Nowoczesna 6-osobowa kolejka o długości ponad 1000 m została zaprojektowana przy współudziale studia Porsche Design. Oznacza to m.in. komfortowe siedzenia stylizowane na fotele niczym ze sportowych aut oraz aerodynamiczne, przyciemniane osłony. W Bukowinie Tatrzańskiej z całą rodziną warto wypocząć w Willi Silene. Czeka tam kameralny kącik malucha, a w recepcji bezpłatnie wypożyczyć można wózek spacerowy lub sanki.
Trasy pełne wyzwań
Najnowszy nabytek korbielowskiego kompleksu to nowoczesne krzesełko (również dla 4 osób), którym wjedziemy z popularnego Jontka aż na Buczynkę. Całkowita długość wyciągu wynosi ponad 1450 m, co czyni go jedną z najdłuższych konstrukcji tego typu w kraju. Będzie obsługiwał popularną „jedynkę”, czyli czerwoną trasę o długości 2,1 km.
Konkurencyjna Wisła
W tym sezonie miasto Adama Małysza wzbogaciło się o całkiem nowy ośrodek – Skolnity, będący konkurencją dla okolicznych Soszów, Cieńków, Stożka i Nowej Osady. Dolna stacja 4-osobowego krzesełka o długości blisko 800 m mieści się w samym centrum Wisły, nad parkiem linowym i obok kompleksu skoczni narciarskich. Jeśli zaś chodzi o samą jazdę, to amatorzy szusowania mają na początek do dyspozycji 2 sztucznie naśnieżane trasy – rekreacyjną niebieską o długości 1100 m oraz przeznaczoną dla bardziej doświadczonych narciarzy czerwoną (980 m).
Zmiany na lepsze
...czyli dzieje się na stokach. Kierunek rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce powinien ucieszyć tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nartami, a wieloletnich fanów zimowych aktywności uspokoi: jeszcze wiele nowego przed nimi - zapewnia klub travelowy Travelist.pl.