Park tworzą aż 4 strefy. Maluchy najlepiej będą bawić się w Bajkolandii, gdzie czekają na nie atrakcje nawiązujące do najpiękniejszych baśni. A to nie wszystko! Kraina dzieciaków została właśnie rozbudowana o dodatkową przestrzeń cyrkową. W Strefie Familijnej całe rodziny mogą się świetnie bawić m.in. w wiosce wikingów oraz na poruszającym się do przodu i do tyłu rollercoasterze Boomerang, który osiąga prędkość 70 km/godz. 

Tuż obok na spragnionych większych emocji czeka Anaconda. Ta największa w Europie Środkowej i Wschodniej wodna atrakcja polega na spływie 20-osobowymi łodziami po trasie z kilkudziesięciometrowymi spadami. Czytelnicy „Focusa” z pewnością docenią trójwymiarowe planetarium oraz futurystyczne kino 7D, w którym wyświetlane są filmy z dodatkowymi efektami specjalnymi.

Strefa Ekstremalna powstała z myślą o szukających jeszcze większych wrażeń. To właśnie tutaj w nowym sezonie zostanie po raz pierwszy udostępniony najwyższy (77 m) i najszybszy (142 km/godz.) w Europie Megacoaster HYPERION. Spadek przy pierwszym zjeździe tą imponującą kolejką będzie miał aż 80 metrów i 84 stopnie nachylenia. Już na samą myśl kręci się w głowie! 

Strefa Wodna ucieszy amatorów plusków i kąpieli. Na powierzchni 1800 m2 powstała tropikalna wyspa z prawdziwego zdarzenia. Nie zapomnijcie spakować kąpielówek i strojów, bo czekać tu będą na was baseny z podgrzewaną wodą, parasole i pyszne napoje w Tropical Barze.

Przebojem tego sezonu jest również zupełna nowość – Speed Water Coaster, czyli najwyższy i najszybszy wodny coaster na świecie. Imponująca kolejka osiąga prędkość aż 110 km/godz, wznosząc pasażerów na wysokość – bagatela – 60 m! Na szczęście adrenalinę skutecznie gaszą hektolitry wody. 

Poza tym na gości Energylandii czeka jeszcze specjalnie wydzielona Strefa Extreme, gdzie można zobaczyć aż trzy spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu samochodów sportowych, motocykli i rowerów BMX.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Godziny otwarcia
od 10 do 20 w sezonie, 
od 10 do 18 przed 23 czerwca

Ceny biletów
od 59 do 109 zł  – w cenie uwzględnione są wszystkie atrakcje parku. 
Dzieci do 3. roku życia płacą za wejście symboliczną złotówkę.
  
Jak dojechać
Jeżeli jedziesz samochodem, wpisz w nawigację adres: 
al. 3 Maja 2, 32-640 Zator, woj. małopolskie
Do parku można również wygodnie dojechać autobusem lub pociągiem. 

Aktualne informacje o atrakcjach parku można znaleźć 
na stronie www.energylandia.pl