Platforma FRU.PL podpowiada, jak dotrzeć do najciekawszych wesołych miasteczek w Europie.

Park Asterixa, Francja
Miasteczko Galów jest odwzorowaniem legendarnego komiksu Sempe Goscinnego, który opowiada historię Francji na wesoło. Przewodnikami po krainie zabawy są tu kultowi bohaterowie - Asterix i Obelix. W parku o powierzchni 20 hektarów umieszczono ponad 30 różnorodnych kolejek górskich i diabelskich młynów zgrupowanych w pięciu sektorach.  Park Asterixa szczyci się rollercosterem Goudurix posiadającym ogromną liczbą pętli i serpentyn oraz drewnianym Tonnerre de Zeus pędzącym z prędkością około 85 km/h. Dodatkowe atrakcje stanowią niezliczone zabawy wodne, takie jak wodospady i spływy na gumowej tratwie, spektakle odbywające się na wolnym powietrzu lub w amfiteatrze oraz pokaz tresury delfinów. Dzieciaki mogą stać się tutaj świadkami walecznych potyczek Asterixa i Obelixa. Atrakcją i jednocześnie wartościową pamiątką dla najmłodszych będzie z pewnością zdjęcie z jednym z dzielnych Galów, których można spotkać w trakcie spaceru po parku.
Ile kosztuj bilet wstępu?

W sezonie turystycznym, bilet wstępu dla dzieci między 3 a 11 rokiem życia kosztuje 33 €, dla osób powyżej 12 roku życia – 44 €. Wstęp dla dzieci do lat 3 jest bezpłatny.
Jak dotrzeć?

Bilet lotniczy z Warszawy do Paryża oferuje Ryanair w dniach od 31 maja czerwca do 5 czerwca w cenie 358 zł. Do Parku Asterixa możemy dotrzeć  kolejką podmiejską lub specjalnym autobusem odjeżdżającym spod Luwru.

Park Tivoli, Dania

Położony w samym centrum Kopenhagi, Park Tivoli, został otwarty w 1843 roku, co czyni go drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie.  Dumą parku są jedne z najstarszych na świecie kolejek górskich: Rutsjebanen i Bjerg Banen. Do najciekawszych atrakcji należy najwyższa na świecie karuzela łańcuchowa Himmelskibet, mierząca 80 metrów wysokości, z której roztacza się niesamowita panorama Kopenhagi. Na wielbicieli mocnych wrażeń czeka The Deamon - rollercoaster z trzema inwersjami, którego wagoniki nie posiadają podłogi. W Tivoli nie będą się nudzić ani amatorzy gier zręcznościowych, ani miłośnicy loterii fantowych.  Dodatkowo, w parku można obejrzeć spektakl oryginalnego teatru pantomimy, którego historia sięga 1874 roku. Odbywają się tam koncerty rockowe na wolnym powietrzu, natomiast w Sali Koncertowej Tivoli można posłuchać muzyki klasycznej lub obejrzeć balet.
 
Ile kosztuje bilet wstępu?
W sezonie turystycznym, bilet wstępu dla dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia kosztuje 95 DKK (około 56 zł) Dla dzieci poniżej 8 wstęp bezpłatny. Bilet wstępu nie obejmuje korzystanie z atrakcji znajdujących się na terenie parku.

Jak dotrzeć?
Bilet lotniczy z Warszawy do Kopenhagi w okresie od 1 czerwca do 4 czerwca w cenie 872 zł oferuje LOT.

Park Gardaland, Włochy
Park Gardaland, zlokalizowany w okolicy największego włoskiego jeziora Garda, rocznie odwiedza około 2,9 mln turystów. Całość parku podzielona jest na trzy sektory tematyczne: Fantasy, Adventure i Adrenaline. Bajkowa kraina Fantasy obejmuje szereg atrakcji skierowanych do najmłodszych dzieciaków. Architektura i kształty urządzeń urzekają baśniowym charakterem. Warto przejechać się Funny Expressem, pojeździć na karuzeli Piotruś Pan, czy przejechać się gąsiennicowym, dziecięcym rollercoasterem Ortobrucco Tour. Z kolei w krainie Adventure, statek piracki  zabierze wszystkich żądnych przygód w podróż łodziami, by uczestniczyć w morskiej bitwie. Natomiast kraina Adrenaline  przeznaczona jest zarówno dla starszych dzieci jak i ich rodziców. Prawdziwą atrakcją jest tam odwrócona kolejka górska Blue Tornado, rozwijająca prędkość do 80 km/h. Na odważnych czeka Space Vertigo - wieża swobodnego spadania gwarantująca spadek z wysokości 40 metrów. Dodatkowo, w Parku Gardaland odbywają się liczne pokazy i występy na lodzie. Można również wziąć udział w pokazie tresury delfinów Palablu.

Ile kosztuje bilet wstępu?
Bilet wstępu dla dorosłych, który upoważnia do jednodniowego pobytu na terenie Parku Gardaland w sezonie turystycznym kosztuje 37,50 €, dla dzieci i osób powyżej 60 roku życia - 31  €. Dla dzieci poniżej 1 m wzrostu wstęp jest bezpłatny. Rodzinny bilet, w zależności od liczby dzieci, kosztuje od  88,5 €  do 147 €. Z kolei bilet jednodniowy upoważniający do wstępu na teren delfinarium kosztuje dla osoby dorosłej 42 €, dla dzieci poniżej 10 roku życia i dorosłych powyżej 60 roku życia – 35 €.

Jak dotrzeć?
Bilet lotniczy z Warszawy do Bolonii oferuje Lufthansa w dniach od 2 czerwca do 5 czerwca 2013 roku w cenie 405 zł. Aby dostać się z lotniska w Bolonii do Parku Gardaland w miejscowości Castelnuovo del Garda warto wypożyczyć samochód. Wynajęcie Fiata Pandy na okres trzech dni  to koszt 377 zł.