Największy w Polsce Festiwal sztuki restauracyjnej Dining Week rusza 6 lipca i potrwa do końca miesiąca. Podczas wydarzenia w okazyjnej cenie (nawet do minus 50%) będzie można skosztować 3- lub 5-daniowych posiłków wzbogaconych o amouse-bouche, czyli maleńkie dania na trzy kęsy oraz festiwalowy koktajl. Te niespodzianki smakowe najlepszych w Polsce szefów kuchni stanowią wyjątkowe preludium do kulinarnej uczty.

Czym jest jest Dining Week?

Dining Week, znane do tej pory jako Fine Dining Week, to jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych na festiwalowej mapie Polski. Choć w nazwie ma tydzień, Dining Week trwa blisko 3 tygodnie. – To doskonała okazja, by poznać restauracje wyróżnione w najważniejszych przewodnikach gastronomicznych – opowiada Ewa Pawella, współorganizatorka wydarzenia. 

W tegorocznej edycji do najwybitniejszych restauracji fine dining dołączają także restauracje bardziej casualowe, m.in. najwyżej oceniane z festiwali Restaurant Week. Festiwal odbędzie się w ponad 100 uznanych restauracjach w aż 7 miastach Polski.

Polski fine dining odradza się w nowej postaci, a tegoroczna edycja Dining Week udowania, że wysokiej jakości jedzenie nie potrzebuje już białych obrusów i eleganckich kreacji. Każdy może pozwolić sobie na wyjście nawet do tych restauracji, które na co dzień wydają się być poza zasięgiem naszego portfela. Chcemy pokazać gościom, że sztuka restauracyjna najwyższej próby jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego przez niemal cały lipiec najlepsze restauracje w kraju zaserwują gościom trzy- lub pięciodaniowe doświadczenia w promocyjnej cenie, które na długo zapiszą się w ich pamięci – tłumaczy Ewa Pawella.

fot. materiały prasowe

Jak zarezerwować stolik na Dining Week?

Udział w festiwalu można zarezerwować na stronie DiningWeek.pl. Warto się pospieszyć, bo liczba najlepszych stolików jest ograniczona.

Festiwal potrwa od 6 do 31 lipca w 7 aglomeracjach:

  • Warszawie,
  • Wrocławiu,
  • Krakowie,
  • Poznaniu,
  • konurbacji górnośląskiej,
  • Szczecinie
  • Trójmieście.

Wśród festiwalowych restauracji znalazły się m.in. stołeczne Belvedere Łazienki Królewskie, Elixir by Dom Wódki; krakowskie Filipa 18 Food Wine Art, śląskie MONO Patisserie & Bistro, wrocławskie Forum Kulinarne czy trójmiejskie Mercato.

Najlepsi szefowie kuchni z ponad 100 najsłynniejszych restauracji przygotowali dla festiwalowych gości popisowe, autorskie menu spoza karty oraz niespodzianki smakowe, dzieląc się swoją filozofią kuchni. W festiwalowej cenie 99 zł i 149 zł dostępne będą 3- i 5-daniowe doświadczenia wzbogacone o amuse-bouche. Tradycyjnie wszyscy goście otrzymają w prezencie festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic Water.