W II edycji wystartowaliśmy z dystansem ultra, trasą dla wszystkich odważnych i niezłomnych w osiąganiu swoich celów – Niepokorny Mnich okazał się prawdziwym wyzwaniem. Potężne przewyższenie i błotniste warunki sprawiły, że każdy kto dotarł na metę mógł poczuć się jak prawdziwy zwycięzca. Tym razem również nie zabraknie nowości – Wielka Prehyba została doceniona i w tej edycji otrzymała status Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Bardzo się cieszymy i liczymy na mocną stawkę zawodników walczących nie tylko o prym w kraju, ale również o kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Przewidywana pula nagród finansowych na tym dystansie to min. 3000 zł.

Kolejną nowością będzie dodatkowa trasa – Chyża Durbaszka. Do tej pory brakowało w Szczawnicy dystansu dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej niż 6 km, ale boją się porwać na maraton. Oto nasza odpowiedź – 20 km piękną granią Małych Pienin. Start w Jaworkach, meta w Szczawnicy. Trasa ma 120 m więcej zbiegów niż podbiegów, więc powinien być to bardzo przyjemny i dość szybki półmaraton.
Poza Niepokornym Mnichem, Wielką Prehybą i Chyżą Durbaszką czekał będzie na Was również Hardy Rolling, sześć wymagających kilometrów, sprinterski początek poprowadzony promenadą, syte podejście stokiem narciarskim, kawałek technicznego zbiegu z Szafranówki, błotnisty wąwóz i mocny płaski finisz. Tutaj wygrywa wszechstronność. Ale wygrywają również wszyscy, którzy podejmują to wyzwanie w ramach Hardego Teamu. Podobnie jak w ubiegłych latach współpracujemy z fundacją Rak’n’Roll. Wygraj Życie. I podobnie jak w ubiegłych latach wyciągamy z domów osoby, które chorowały na raka i wracają do aktywnego życia po chorobie. Pokazujemy, że jeszcze wiele przed nimi, że jeszcze wiele jest do zrobienia. Łatwo nie będzie, ale cel jest do osiągnięcia!
W III edycji Biegów w Szczawnicy będą obowiązywały limity zgłoszeń na poszczególnych trasach:
•    Hardy Rolling: 300 osób
•    Chyża Durbaszka: 250 osób
•    Wielka Prehyba: 500 osób
•    Niepokorny Mnich: 250 osób
Zapisy startują już 1 grudnia 2014 roku!

Więcej informacji na temat zawodów: www.biegiwszczawnicy.pl