ZOBACZ ZDJĘCIA Z JARMARKÓW ŚWIĄTECZNYCH >>>

Na podstawie danych wyszukiwarki hoteli trivago.pl, wytypowaliśmy 6 europejskich miast, w których za nocleg w tym miesiącu zapłacimy najmniej. Zapraszamy do krótkiej wędrówki po 6 jarmarkach i po hotelach, z których możemy spoglądać na rozbłyskujące światła świąteczne i poczuć bożonarodzeniową magię.

 

6. Praga, Czechy

Market świąteczny w Pradze rozpoczyna się 26 listopada i trwa do 1 stycznia. Największy jarmark mieści się na Rynku Staromiejskim, w którego centrum zobaczymy wielką choinkę przywiezioną z jednego z zakątków Republiki Czeskiej. Co oferuje market? Stoiska z tradycyjnymi, czeskimi produktami, ręcznie wykonane ozdoby, czy lokalne smakołyki: prażone orzechy w cukrze, czy wędliny. Ciekawostką jest to, że można podziwiać tutaj przeróżne widowiska, na przykład... kucie mieczy. 

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Pradze znajdziesz tutaj. Wybrane hotele: Prague Inn, Eurostars David. Średnia cena za nocleg w Pradze w grudniu: 422 zł.

 
5. Kraków, Polska

Niezwykły jarmark świąteczny co roku pojawia się na Rynku Głównym w Krakowie. Przyciąga zapachem oscypka, smażonej kiełbasy i grzanego wina. Możemy skosztować tu przepysznych pierogów według staropolskich receptur, żurku, grochówki, grzybowej czy barszczu czerwonego. To nie wszystko. Na miejscu czeka sporo atrakcji, m.in. korowód szopek, pochód Mikołajów, wspólne kolędowanie. Jarmark trwa od 25 listopada do 26 grudnia.

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Krakowie znajdziesz tutaj. Wybrane hotele:  Hotel Pod Różą, Hotel Pergamin II, Hotel Stary. Średnia cena za nocleg w Krakowie w grudniu: 262 zł.

 
4.  Wilno, Litwa

Jarmark Świąteczny w Wilnie rozpoczął się 26 listopada, i potrwa do 29 grudnia. Składa się z ok. 50 stoisk rozmieszczonych na potężnym Placu Katedralnym. Na jarmarku możemy podziwiać wyroby lokalne, od ceramiki, przez biżuterię, po ręcznie robione upominki świąteczne. Możemy również delektować się lokalnymi daniami i przekąskami: piernikami czy słodkimi kasztanami.

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Wilnie znajdziesz tutaj.  Wybrane hotele: Novotel Vilnius Centre, Neringa. Średnia cena za nocleg w Wilnie w grudniu: 296 zł.