ZOBACZ ZDJĘCIA Z JARMARKÓW ŚWIĄTECZNYCH >>>

Na podstawie danych wyszukiwarki hoteli trivago.pl, wytypowaliśmy 6 europejskich miast, w których za nocleg w tym miesiącu zapłacimy najmniej. Zapraszamy do krótkiej wędrówki po 6 jarmarkach i po hotelach, z których możemy spoglądać na rozbłyskujące światła świąteczne i poczuć bożonarodzeniową magię.

 

6. Praga, Czechy

Market świąteczny w Pradze rozpoczyna się 26 listopada i trwa do 1 stycznia. Największy jarmark mieści się na Rynku Staromiejskim, w którego centrum zobaczymy wielką choinkę przywiezioną z jednego z zakątków Republiki Czeskiej. Co oferuje market? Stoiska z tradycyjnymi, czeskimi produktami, ręcznie wykonane ozdoby, czy lokalne smakołyki: prażone orzechy w cukrze, czy wędliny. Ciekawostką jest to, że można podziwiać tutaj przeróżne widowiska, na przykład... kucie mieczy. 

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Pradze znajdziesz tutaj. Wybrane hotele: Prague Inn, Eurostars David. Średnia cena za nocleg w Pradze w grudniu: 422 zł.

 
5. Kraków, Polska

Niezwykły jarmark świąteczny co roku pojawia się na Rynku Głównym w Krakowie. Przyciąga zapachem oscypka, smażonej kiełbasy i grzanego wina. Możemy skosztować tu przepysznych pierogów według staropolskich receptur, żurku, grochówki, grzybowej czy barszczu czerwonego. To nie wszystko. Na miejscu czeka sporo atrakcji, m.in. korowód szopek, pochód Mikołajów, wspólne kolędowanie. Jarmark trwa od 25 listopada do 26 grudnia.

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Krakowie znajdziesz tutaj. Wybrane hotele:  Hotel Pod Różą, Hotel Pergamin II, Hotel Stary. Średnia cena za nocleg w Krakowie w grudniu: 262 zł.

 
4.  Wilno, Litwa

Jarmark Świąteczny w Wilnie rozpoczął się 26 listopada, i potrwa do 29 grudnia. Składa się z ok. 50 stoisk rozmieszczonych na potężnym Placu Katedralnym. Na jarmarku możemy podziwiać wyroby lokalne, od ceramiki, przez biżuterię, po ręcznie robione upominki świąteczne. Możemy również delektować się lokalnymi daniami i przekąskami: piernikami czy słodkimi kasztanami.

Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego w Wilnie znajdziesz tutaj.  Wybrane hotele: Novotel Vilnius Centre, Neringa. Średnia cena za nocleg w Wilnie w grudniu: 296 zł.

3. Bratysława, Słowacja

Kiedy Bratysława zaczyna jaśnieć blaskiem świątecznych światełek, kiedy w powietrzu czuć intensywny zapach cynamonu i kiedy dłonie ogrzewasz ciepłem kubka gorącego wina, słuchając przy tym pięknych kolęd, może oznaczać to tylko jedno - do stolicy Słowacji zawitał jarmark bożonarodzeniowy. Główny market mieści się na rynku głównym Starego Miasta, gdzie oprócz śpiewu kolęd usłyszymy również tradycyjne pieśni z tego regionu. Znajdziemy tu ponad 100 stoisk z różnego rodzaju przekąskami, czy pamiątkami. Jarmark świąteczny rozpoczyna się 18 listopada i kończy 22 grudnia.

Hotele w Bratysławie, z których okien można podziwiać blask świątecznych światełek i przysłuchiwać się kolędom znajdziesz tutaj. Wybrane hotele: Hotel Avance, Danubia Gate. Średnia cena za nocleg w Bratysławie w grudniu: 383 zł.

 
2. Berlin, Niemcy

Przepiękny, olbrzymich rozmiarów, główny jarmark świąteczny w Berlinie – Gendarmenmarkt - często określany jest tym najbardziej klimatycznym w całym mieście. Co roku zaprasza gości na wspaniałą fiestę przy słynnym alkoholowym napoju – tzw. Glühwein – czyli grzanym winie.

Jarmark rozpoczyna się 21 listopada i trwa do 31 grudnia; jest otwarty codziennie w godzinach od 11 do 22. Znajdziemy tutaj ręcznie wyrabiane ozdoby, potrawy świąteczne i różnego rodzaju rozrywki, od niezwykle spektakularnych połykaczy ognia po występy chóru. Pieniądze z biletów wstępu (koszt to 1 euro, dzieci poniżej lat 12 wchodzą za darmo) przekazywane są na cele charytatywne.

Średnia cena za nocleg w Berlinie w grudniu: 422 zł.  Hotele w sąsiedztwie jarmarku świątecznego Gendarmenmarkt w Berlinie znajdziesz tutaj. Wybrane hotele:  Arcotel John F Berlin,  Maritim proArte Berlin, Ramada Berlin Alexanderplatz.

 

1. Bukareszt, Rumunia

 

Jarmark świąteczny w Bukareszcie wita gości od 1 grudnia i trwa zaledwie miesiąc, do 30 grudnia. Wejście jest bezpłatne. W tym roku market znajduje się w nowej lokalizacji, a mianowicie na Placu Konstytucji i będzie otwarty codziennie w godzinach od 10 rano do 22. Oferuje 60 stoisk, na których czekają łakocie, dekoracje świąteczne i aromatyczny grzaniec.

Hotele niedaleko Placu Konstytucji, na którym mieści się jarmark, znajdziesz tutaj. Wybrane hotele:  JW Marriott Bucharest Grand Hotel (w odległości 0,9 km do Placu Konstytucji), Hanu Berarilor. Średnia cena za nocleg w Bukareszcie w grudniu: 297 zł.