Kto był zaproszony? Wszyscy!

Piknik „Serdeczne Mazowsze” to znakomita okazja, by przekonać się, że nasz region tętni życiem niezależnie od pory roku – mówił w Radomiu na imprezie otwierającej cykl - Wicemarszałek Rafał Rajkowski. Na naszych piknikach każdy znajdzie coś dla siebie, a zwłaszcza najmłodsi. To m.in. udział we wspólnych grach i zabawach, ale także możliwość poznania mazowieckiej kultury. Chcemy pokazać mieszkańcom, że aby ciekawie spędzić czas, wcale nie muszą planować dalekich podróży. 

Na całe rodziny czekały gigantyczne gry plenerowe, np. gigabierki czy jenga. Najmłodsi bawili się z animatorami, między innymi puszczając bańki czy malując twarze. 

Każdy piknik był także okazją do zaprezentowania programu przez lokalne instytucje kultury, muzea i inne tego typu placówki. Na starszych i młodszych uczestników czekały quizy i konkursy z nagrodami, a na koniec wszyscy mogli obejrzeć film w kinie plenerowym. 

Za oknami mamy już jesień, ale wciąż przebywanie na świeżym powietrzu może być frajdą dla całych rodzin – zapowiadała Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Kolejne po Radomiu spotkania miały miejsce w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie i Ostrołęce. W każdym z miast impreza była trochę inna, bo dołączały do niej lokalne ośrodki kultury, urzędy i lokalne grupy działania. W Ciechanowie na przykład można było wziąć udział w warsztatach produkcji papieru czerpanego przygotowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej, pracownicy tamtejszego szpitala wykonywali badania – spirometryczne, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, a także goście pikniku mogli oznaczyć swoje BMI na podstawie badania masy ciała i wzrostu. 

Serdeczności nigdy dość, zatem mamy nadzieję na szybką powtórkę podobnego cyklu pikników na Mazowszu!