Co kupić na Dzień Dziecka? To pytanie na przełomie maja i czerwca zadaje sobie wielu rodziców. I nic w tym dziwnego, bowiem wybór prezentu dla najmłodszych członków rodziny wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Zainteresowania malucha potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie, co znacznie utrudnia proces zakupu odpowiedniego upominku. 

Dzień Dziecka, czyli święto najmłodszych, zawsze przypada 1 czerwca – w 2022 roku będzie to środa. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na prezent dla swojej pociechy, niczym się nie przejmuj. Mamy dla ciebie propozycję, która z pewnością spodoba się maluchom i nieco starszym dzieciom ciekawych świata

Książki, bo o nich mowa, to ponadczasowy prezent, który sprawia, że dziecko szybciej uczy się mówić i czytać, a na dodatek, dzięki któremu rozwija swoją wyobraźnię i pobudza kreatywność. Pamiętajmy również, że tytuły z wartościowym przekazem są świetnym narzędziem do wytłumaczenia najmłodszym członkom rodziny ważnych, choć trudnych w przekazie zagadnień. Oto książki dla dzieci, które warto mieć w domowej biblioteczce. 

Książki dla dzieci ciekawych świata: „Nela Mała Reporterka” 

„Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!” – mówi Nela, która zaczęła podróżować po świecie mając zaledwie pięć lat, oczywiście u boku swoich rodziców. Jak sama przyznaje, jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich książkach, ale i filmach, pokazuje rówieśnikom piękno otaczającego nas świata. Opowiada między innymi o najpiękniejszych miejscach, które zwiedziła, oraz najbardziej egzotycznych zwierzętach, które spotkała. 

Książki dla dzieci ciekawych świata: „Wyspa Puffinów” 

Bajka „Puffin Rock” o przygodavh dwóch młodych maskonurów, Oony i Baby, to jedna z najbardziej lubianych i najczęściej oglądanych kreskówek na świecie. Niewiele rodziców jednak wie, że popularna animacja dostępna jest także w formie książkowej. Seria zatytułowana „Wyspa Puffinów” w tłumaczeniu Barbary Galuchowskiej łączy w sobie historie z odcinków i piękne ilustracje. 

Książki dla dzieci ciekawych świata: „Janek i tata” 

„Janek i tata” to skrząca się humorem seria krótkich powieści przygodowych, przeznaczonych do czytania z rodzicami lub samodzielnie – czytamy w opisie wydawcy. Tytułowi bohaterowie to Ratownicy Świata z wielkiego rodu Witeziów, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Do tej pory na rynku pojawiły się trzy książki autorstwa Ewy Nowak: „Janek i tata. Misja na Kalahari”, „Janek i tata. Na dachu świata” oraz „Janek i tata. Pożar w stadninie”

Książki dla dzieci ciekawych świata: „Bezik Wielki Pies – Witaj w domu” 

Temat kupowania zwierzątek, szczególnie dla dzieci jako prezent, wraca co roku jak bumerang przy okazji wszelakich świąt. Zanim zdecydujemy się na kupno psa lub kota, podarujmy naszemu dziecku książkę „Bezik Wielki Pies – Witaj w domu”. Znana psycholog Daria Jaworska opisuje w niej historię małego Krzysia, który odkrywa świat nowych emocji, wrażeń i obowiązków związanych z posiadaniem zwierzaka.

Więcej ciekawych propozycji książkowych dla dzieci znajdziecie w naszej galerii >>

PS. Dla wszystkich młodych czytelników ciekawych świata oraz pragnących poszerzać horyzonty polecamy także specjalne wydanie naszego magazynu, czyli „National Geographic Kids”. Dodajmy, że do każdego numeru dołączona jest interesująca zabawka.

Artykuły, które mogą cię zainteresować: