Nie lubisz dalekich eskapad, międzykontynentalnych lotów i zmian strefy czasowej? W Europie czeka jeszcze wiele fascynujących miejsc do odkrycia, a dobrą podpowiedzią gdzie ich szukać jest plebiscyt European Best Destinations (EBD). Tytuł  przyznawany jest od 2009 roku, a celem całego przedsięwzięcia jest promocja kultury i turystyki w Europie.

O wynikach tegorocznej 11. już edycji zadecydowali internauci w głosowaniu, które zakończyło się 5 lutego. Łącznie oddano ponad 600 000 głosów.

Zwycięzcą 2020 roku zostało miasto Colmar, w północnej części Alzacji we Francji. Colmar uzyskało największą liczbę głosów w historii konkursu (179 723 głosów). Poprzedni rekord należał do Porto (w 2017 r. uzyskało 138 116 głosów).

- Niezależnie od tego, czy planujesz zwiedzanie miasta, romantyczny wypad, rodzinne wakacje czy plażowanie, stawiasz na kulturalne lub kulinarne doznania, podróżujesz w pojedynkę lub z przyjaciółmi, w plebiscycie znajdziesz coś dla siebie - czytamy na stronie organizacji.

Wśród European Best Destinations 2020 roku znalazło się polskie miasto. „Bydgoszcz jest jednym z najmodniejszych miast w tym roku! „Jeśli myślisz nieszablonowo, lubisz odkrywać miasta, poznawać ich i mieszkańców oraz doświadczać ich autentyczności, Bydgoszcz jest dla Ciebie”.

Organizatorzy konkursu zachęcają do odwiedzenia Bydgoszczy: zwiedzenia prawdopodobnie najpiękniejszego gotyckiego kościoła w Europie, spacerowania wzdłuż fotogenicznej rzeki Brdy, relaksu na Wyspie Młyńskiej, wizyty w wyjątkowym Muzeum Mydła i Historii Brudu. „Czekają tu modne bary i liczne restauracje oraz hotele w przystępnych cenach” - zachęca organizator.

Obecność na liście najlepszych europejskich kierunków to między innymi promocja na stronie europeanbestdestinations.com, która dociera do ok. 6 milionów użytkowników. Gratulacje dla Bydgoszczy!

Zobacz listę  European Best Destinations:

1. Colmar, Francja

 

2. Ateny, Grecja

 

3. Tbilisi, Gruzja