Kolegium redakcyjne wytypowało nominowanych w sześciu kategoriach: Wyczyn Roku, Książka Roku, Naukowe Odkrycie Roku, w których zwycięzcę wybierze Kapituła, oraz Podróż Roku, Podróżnik Online i Społeczna inicjatywa roku, w których zwycięzcę wybierają czytelnicy i internauci.

W tym roku, po raz pierwszy pod ocenę głosujących oddajemy aż 3 kategorie: Podróż Roku, Podróżnik Online oraz Społeczna Inicjatywa Roku. Ufamy naszym czytelnikom, liczymy na ich opinie i duże zaangażowanie – mówi Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Traveler.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na naszą stronę internetową www.travelery.national-geographic.pl, oddać głos w aplikacji, wybrać nagrodę oraz uzasadnić krótko swój wybór. Głosowanie trwa od 15 marca do 15 kwietnia 2018 roku. Do wygrania są:

– 1 x Jeep Renegade zatankowany na tydzień,

– 10 x roczna prenumerata National Geographic Traveler,

– 20 x książka Marek Tomalik – U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy.

Travelery w pozostałych kategoriach wskaże Kapituła konkursu, w której zasiadają:

– Agnieszka Franus – redaktor naczelna Travelera,

Michał Cessanis – wicenaczelny Travelera,

Maciej Wesołowski – redaktor prowadzący Travelera,

Barbara Żukowska – redaktor Travelera

oraz laureaci nagrody Grand Prix w poprzednich latach:

– Elżbieta Dzikowska – podróżniczka,

– Krzysztof Wielicki – himalaista,

– Marek Kamiński – polarnik,

– Janina Ochojska – szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej,

– Aleksander Wolszczan – astronom,

– Tomasz Tomaszewski – fotograf,

– Aleksander Doba – kajakarz,

Andrzej Bargiel – skialpinista,

Krzysztof Starnawski - płetwonurek

Zapraszamy do poznania nominowanych i głosowania na swoich faworytów na stronie http://travelery.national-geographic.pl/nominowani w poniższych kategoriach:

  • Podróż roku – za realizację niestandardowej wyprawy, która była czymś więcej niż tylko przemierzaniem przestrzeni geograficznej;
  • Społeczna inicjatywa roku – dla osób lub instytucji, które przyczyniają się do poprawy świadomości ekologicznej, ocalenia dzikiej przyrody lub dziedzictwa;
  • Podróżnika online – dla podróżnika, który za pomocą bloga najefektowniej potrafi przenieść swą podróż przez świat realny do świata wirtualnego.

Partner: