„Trudno się do niego dostać. Tylko jeden człowiek na raz może pracować z młotem” – tłumaczy Peter Grigorjew, jakucki poszukiwacz kłów mamucich. Grigorjew przywołuje moment, gdy przez przypadek – zwykłe poślizgnięcie – trafił toporem w brzuch zamarzniętego ciała mamuta, i wtem wyciekła płynna krew… Obejrzyj koniecznie ten niewiarygodny moment we fragmencie filmu „Genesis 2.0”. Już od piątku w kinach!

Fragment filmu przedstawiający niesłychane odkrycie można zobaczyć tu:

W najnowszym filmie nominowanego do Oscara Christiana Freia („Fotograf wojenny”) wędrujemy na odległe Wyspy Nowosyberyjskie. Grupa zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na chińskim rynku luksusowych dóbr.

Znaleziska są magnesem także dla naukowców. Chcą sklonować mamuta z zamrożonego materiału genetycznego z niemal nienaruszonym DNA, pozyskanym z syberyjskiego lodowca. Próba wskrzeszenia wymarłego ssaka jest pierwszym zwiastunem wielkiej rewolucji, w wyniku której człowiek stanie się stwórcą, autorem nowego Genesis – Księgi Rodzaju.