Aby uzyskać piękne wydruki nie trzeba być ekspertem ani korzystać z usług profesjonalnych fotolabów. Najlepiej przygotować je w zaciszu własnego domu, przywołując w pamięci obrazy ulotnych chwil. Oto kilka podpowiedzi, które pozwolą zmienić cyfrowe zdjęcia w imponujące odbitki:

1.    Łatwy dostęp do własnych zasobów zdjęć

Urządzenie PIXMA MG7150 oferuje rozszerzoną obsługę funkcji PIXMA Cloud Link, umożliwiając wyświetlanie i drukowanie treści dostępnych w Internecie z poziomu wyświetlacza drukarki lub zdalnie, przy użyciu urządzenia mobilnego z aplikacją PIXMA Printing Solutions.

Wi-Fi i inteligentne aplikacje
Zdjęcia i dokumenty można drukować już nie tylko z albumów znajdujących się na dyskach komputerów, ale także bezpośrednio z urządzeń mobilnych czy aplikacji w chmurze. Po zainstalowaniu drukarki w domowej sieci Wi-Fi możliwości obsługi urządzenia są praktycznie nieograniczone. Inteligentne oprogramowanie pozwala zarządzać drukiem z poziomu tabletu lub smartfona, a także skanować dokumenty i zapisywać je na wybranym nośniku. Przykładem takiej aplikacji jest Easy PhotoPrint. Równie prostym zadaniem jest drukowanie zdjęć pochodzących z serwisów społecznościowych oraz plików przechowywanych w chmurze. Można to zrobić na dwa sposoby: przeglądając strony www na dużym wyświetlaczu drukarki z panelem dotykowym lub korzystając z aplikacji PIXMA Printing Solutions na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu wszystko odbywa się szybko i sprawnie.
Panel dotykowy
Zaawansowane oprogramowanie to jednak nie wszystko. Równie ważna jest łatwość obsługi. Technologia dotykowa, do której tak bardzo przyzwyczaili się użytkownicy, jest już dostępna w większości urządzeń drukujących. Pełny potencjał tego typu rozwiązań wykorzystuje na przykład Canon PIXMA MG7150. Drukarka została wyposażona w duży panel dotykowy z kolorowym ekranem o przekątnej 8,8 cm. Umożliwia to intuicyjne sterowanie, szybką i łatwą nawigację po menu oraz łatwe wybieranie funkcji, wyświetlanie podglądu zdjęć i korzystanie z usług w chmurze.
2.    Kompozycja Opanowanie podstawowych funkcji to tylko wstęp do prawdziwego eksperymentowania z obrazem. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kompozycja. Można ją urozmaicać, korzystając z ciekawych opcji dostarczanych wraz z oprogramowaniem.

Tworzenie kolażu i filtry kreatywne
Aplikacja My Image Garden oferuje wiele narzędzi ułatwiających pracę z obrazem, wśród których warto wymienić np. funkcję tworzenia kolażu. To oryginalny sposób na podsumowanie wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, pogrupować zdjęcia, wstawić w layout i wydrukować. Ciekawe efekty można osiągnąć łącząc obrazy na zasadzie skojarzeń czy podobieństwa tematu. Twórcze możliwości zwiększa też wykorzystanie filtrów kreatywnych oraz funkcji ulepszania zdjęć, dzięki którym łatwo zmienić charakter sceny. Słowem – nic nie ogranicza twórczego potencjału!

Wydruk klatek z filmów

Piękne wydruki można otrzymać nie tylko ze zdjęć, ale także z filmów nagranych w jakości Full HD. Wszystko za sprawą aplikacji My Image Garden, która także w tej dziedzinie oferuje szereg przydatnych funkcji. Wystarczy odtworzyć nagranie i wybrać klatki, które mają zostać wydrukowane w postaci zdjęcia. Oprogramowanie pozwala dodatkowo na połączenie kilku klatek w jeden slajd czy stworzenie z wybranych scen intrygującej historii w formie kolażu. Funkcja wydruku pojedynczych klatek z filmów Full HD jest dostępna w wybranych modelach aparatów Canon IXUS, PowerShot oraz EOS. Zostały w nią wyposażone także kamery LEGRIA.

Nadruk na płytach
Na tym jednak nie kończą się możliwości aplikacji My Image Garden. Korzystając z drukarki oraz oprogramowania można stworzyć wyjątkowe fotograficzne albumy cyfrowe, czyniąc zadość rodzinnej tradycji pielęgnowania wspomnień. Pomaga w tym funkcja bezpośredniego nadruku na przystosowanych do tego płytach CD, DVD i Blu-ray. Korzystając z szablonów dostępnych w My Image Garden można projektować własne etykiety — wystarczy dodać ulubione obrazy i wpisać tekst.
3.    Wybór papieru Gdy już zdjęcia zostaną wyselekcjonowane i odpowiednio skomponowane, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego papieru. To równie ważne dla oceny ostatecznego efektu. Pojedyncze fotografie do oprawienia na biurko najlepiej drukować przy użyciu papieru fotograficznego w standardowym formacie pocztówkowym (10x15 cm). Z kolei zdjęcia w kolażu doskonale będą się prezentować w większym formacie (A4). Oprócz rozmiaru, na efekt końcowy ma wpływ również faktura - użytkownicy mają do dyspozycji szeroki wachlarz papierów fotograficznych (błyszczące, matowe czy do zastosowań wystawowych). Wybierając nośniki należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zdjęcia będą eksponowane oraz jaki efekt chce się osiągnąć. Gwarancję wysokiej jakości i trwałości wydruków można uzyskać tylko przy użyciu oryginalnych tuszów i odpowiednio dobranego papieru.