Traveler 8/22

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów świata. Trzeci pod względem liczby skarbów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To też kraj fascynującej historii i kultury, którego mieszkańcy chyba jak żadni inni potrafią celebrować życie. Biorą udział w setkach fiest odbywających się tutaj co roku. Wieczory spędzają na wspólnym śpiewaniu, ucztowaniu i rozmowach. Coraz więcej Polaków kupuje tam mieszkania, żeby mieć w Hiszpanii swój drugi dom.

Dzięki bogatej siatce połączeń lotniczych z Polski zapewne kraj ten stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych również podczas tych wakacji, czy to na dłuższy, czy na krótszy pobyt. Dlatego mamy dla Was kilka wyjątkowych propozycji, które wychodzą poza utarte szlaki. Piszemy o Katalonii śladami Pabla Picassa, o pielgrzymowaniu przez Kantabrię, dizajnerskiej Walencji, leniuchowaniu na Minorce czy szukaniu Don Kichota w La Manchy.

Ale to nie wszystko.

Dla miłośników pociągów przygotowaliśmy wyjątkowy prezent: e-book, przewodnik po najpiękniejszych trasach pociągowych Szwajcarii (kod QR do pobrania e-booka znajdziecie w magazynie), oraz ranking 13 najciekawszych rzek na spływ kajakowy w Polsce. Bez względu jednak na to, gdzie wyruszycie, w imieniu całej redakcji Travelera życzę Wam bardzo udanych wakacji.

Zapraszamy do kiosków, salonów prasowych oraz na www.kultowy.pl.