Nurkowanie na Raja Ampat, morze Seram. Podwodny film z jednego z najpiękniejszych obszarów Koralowego Trójkąta. Manty, bumpheady, przepiękne rafy koralowe

Ustniczek cesarski (Pomacanthus imperator)

 

Raja Ampat to rajski archipelag wysp rozrzuconych na zachodnim krańcu Papui. Wyspy oblewają dwa morza: Halmahera i Seram. Niesamowitą różnorodność tutejszych raf koralowych zapewniają bumpheady (Bolbometopon muricatum), zwane popularnie w Polsce "baranimi łbami". Nurkowanie na Raja Ampat to jedna z najwyżej docenianych nurkowych atrakcji. Można tu spotkać potężne manty oceaniczne, rekiny rafowe, rekiny dywanowe (wobbegongi), rekiny epoletowe, ale przede wszystkim ogromne ławice ryb: ostroboków, wielkooków, barrakud, czy lucjanów. Archipelag Raja Ampat przyjął nazwę od czterech głównych wysp regionu (w bahasa indonesia Raja Ampat oznacza Czterech Króli).

Misool to jedna z królewskich wysp archipelagu Raja Ampat. Leży na granicy mórz Halmahera i Seram. Safari nurkowe ALPHA-DIVERS rozpoczęło się nurkowaniem na rafach rozrzuconych wzdłuż dwóch łańcuchów wysp na południe i południowy-wchód od Misool, ciągnących się przez morze Seram niczym dwa ogony potężnej wyspy Misool. Ze względu na ukształtowanie tych dwóch niewielkich archipelagów, tutejsze rafy koralowe zwane są również Wrotami do Raja Ampat. Zapraszamy na film nurkowy obrazujący skarby raf koralowych morza Seram we Wrotach do Raja Ampat:

http://alpha-divers.pl/nurkowanie-raja-ampat-film-nurkowy-misool-2017/

Klub Nurkowy ALPHA-DIVERS organizuje safari nurkowe na Raja Ampat na przełomie marca i kwietnia, w okresie szczytu pogodowego, kiedy morza są w miare spokojne. Polecam nurkowanie na Raja Ampat, jako jedno z najbardziej pamiętnych przeżyć :)

 

Błazenek różowy (Amphiprion perideraion) w zwiniętym ukwiale wspaniałym (Heteractis magnifica)