Marka KTM powstała w 1934 roku w Austrii w niewielkim miasteczku Mattighofen. Od 1953 roku zajmuje się produkcją motocykli. Dziś marka znana jest przede wszystkim z produkcji motocykli, jednak firma produkuje także samochody, gokarty, quady i rowery.

KTM słynie przede wszystkim z bogatej oferty motocykli MX oraz Enduro. Jako pierwsza wprowadziła ona silkin 4-suwowy do motocykli off-road i hamulce tarczowe przedniego y tylnego koła. O klasie KTM świadczą miejsca, jakie zajmują ich motocykle na rajdzie Dakar.

Poza świetną ofertą motocykli cross, w ostatnich latach KTM wypuszcza coraz więcej motocykli drogowych. Niezwykle popularny Duke 125, czy potężny Adventure 1290 to flagowe modele marki.

KTM to także bogaty wybór części i akcesoriów PowerParts. Użytkownik ma możliwość praktycznie dowolnej konfiguracji swojego motocykla. 

Fanów marki cieszy także niezwykle bogata kolekcja ubrań PowerWear. Dzięki mogatej ofercie t-shirtów, bluz, czapek i innej "miejskiej" odzieży, każdy fan może identyfikować się z marką także po skończonej jeździe. 

Polski zawodnik Tadeusz Błażusiak KTM zajął niedawno 3. miejsce w trzeciej el. MŚ SuperEnduro i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W Polsce ostatnie eliminacje już niebawem - 14. Marca w Łodzi.

Źródło:

https://ktmsklep.pl/ - KTM Sklep

ktm24.es - KTM24 Hiszpania