Lider konsumenckiej technologii 3D, firma Panasonic zorganizowała po raz pierwszy ogólnopolski konkurs dla grafików komputerowych - Panasonic 3D Challenge. Konkurs był szansą na zaistnienie w świecie grafiki dla młodych
i utalentowanych osób, chcących zmierzyć się z technologią 3D. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie projektów w technice stereo3D (anaglifu) na temat Ideas for life i umieszczenie ich w terminie do 31 lipca 2010 roku na stronie konkursowej www.panasonic3dchallenge.pl. Zgłoszono ponad 130 projektów graficznych, z pośród których członkowie jury
w składzie Tomasz Bagiński – przewodniczący jury, Klaudia Głowacka - Panasonic Polska, Adrian Kajda – serwis max3d.pl oraz Szymon Adamus – bloger HDTVmania.pl i GRRR.pl, wyłoniło zwycięzców.
Braliśmy pod uwagę przede wszystkim dopasowanie pracy do zadanego tematu,  ogólną jakość grafiki i jej zgodność z wymogami technicznymi - mówi Klaudia Głowacka, Dyrektor Marketingu Panasonic Polska. Praca, która spełniała powyższe warunki oraz ujęła członków jury została przygotowana przez Tomasza Januszewicza. Zwycięska praca wyróżniała się przede wszystkim minimalistyczną formą i ciekawą kompozycją.
Przyglądając się detalom widzimy tytułowe „pomysły na życie”, ale wydaje mi się, że głównym czynnikiem, który sprawił, że ta grafika wygrała jest jej estetyczne wykonanie – powiedział po rozstrzygnięciu konkursu Tomasz Bagiński. - Ta praca jest mniej dosłowna niż pozostałe projekty, prosta w wyrazie i przyjemnie się ją ogląda. Choć poziom najlepszych prac był wyrównany, to moim zdaniem właśnie praca Tomasza Januszewicza była najlepsza. Zwycięzca nagrody głównej otrzyma zestaw kina domowego 3D marki Panasonic - telewizor Panasonic Viera TX-P50VT20 oraz odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT300. Wyróżnienie zostało przyznane Aleksandrowi Pięcie, który został nagrodzony czterdziestodwucalowym telewizorem Panasonic Viera TX-P42G20. Oprócz jury prace oceniała również społeczność. Internautom najbardziej podobała się praca Marcina Bąka, któremu przyznali zestaw kina domowego Blu-ray SC-BT230.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: max3d.pl, PSD Magazyn, Magazyn Semestr, Magazyn Hiro, portal komputerswiat.pl oraz hdtvmania.pl.