Najpopularniejsze rodzaje materacy

Najbardziej popularne są bez wątpienia materace sprężynowe. Są one znane już od wielu lat, jednak nowoczesne modele zdecydowanie różnią się od tych, które używane były jakiś czas temu. Sprężyny są bowiem niewyczuwalne, a materac idealnie dopasowuje się do ciała. Tego rodzaju materace podzielić można dodatkowo na modele bonelowe, kieszeniowe oraz multipocket. Wersja bonellowa posiada połączone ze sobą sprężyny. Świetnie sprawdzą się w przypadku osób o większej wadze, gdyż doskonale znoszą obciążenia. W przypadku materacy kieszeniowych każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracują one niezależnie od siebie. Modele multipocket również posiadają zamknięte w kieszeniach sprężyny, ale mają one zdecydowanie mniejszą średnicę i jest ich mniej. 

Innym rodzajem również chętnie wybieranym są materace lateksowe. Są one bardzo sprężyste i dobrze dopasowują się do kształtów ciała. Posiadają one wiele punktów podparcia, dzięki czemu gwarantują komfortowy sen. Są one polecane szczególnie osobom cierpiącym na problemy z kręgosłupem oraz układem kostnym. Lateks jest także materiałem zapobiegającym rozwojowi alergenów, co sprawia, że świetnie nadają się one dla osób z alergiami.

Na rynku spotkać można również materace piankowe renomowanej marki Hilding. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Pierwsze z nich charakteryzują się przede wszystkim dobrą cyrkulacją powietrza oraz stosunkowo niską ceną. Modele wykonane z pianki wysokoelastycznej świetnie sprawdzają się w sypialniach małżeńskich, ponieważ tłumią drgania i nie przenoszą ruchów, jakie wykonuje druga osoba. Materace termoelastyczne dopasowują się natomiast do kształtów ciała nie tylko pod wpływem nacisku, ale również temperatury ciała.

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac?

Wybierając idealny materac do swojej sypialni, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych szczegółów. Głównym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to waga osób, które będą na nim spały. Im jest ona większa, tym materac powinien być twardszy, aby zapewnić właściwe podparcie dla kręgosłupa. Ogromne znaczenie ma również to, jak wysokie są te osoby. Materac powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy, dzięki czemu wypoczynek na nim będzie w pełni komfortowy. Jeśli mają spać na nim dwie osoby, trzeba także zastanowić się nad jego szerokością, aby każda z nich mogła na nim przyjąć odpowiednią pozycję oraz swobodnie ją zmieniać podczas snu. W przypadku osób z alergią ważny jest także rodzaj wypełnienia, ponieważ może on mieć wpływ na nasilenie związanych z nią dolegliwości. Warto także zorientować się, czy konkretny materac posiada zdejmowany pokrowiec, gdyż zdecydowanie ułatwia to utrzymanie go w należytej czystości i zwiększa poziom higieny, a co za tym idzie również komfort snu. Bardzo duży wybór najwyższej jakości materacy znaleźć można w sklepie internetowym materacekrakow.eu.