Zaręczyny na świeżym powietrzu – zalety

Romantyczna oprawa

Park, dzika plaża, pomost nad jeziorem lub polanka w lesie – zaręczyny na łonie natury są szalenie romantyczne. O oprawę tej wyjątkowej chwili nie musisz się martwić – natura zrobi wszystko za Ciebie! Wybierz moment, w którym słońce będzie chować się za horyzontem lub gdy na niebie rozbłysną pierwsze gwiazdy.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Zaręczyny w plenerze to doskonała propozycja dla par, które uwielbiają aktywność fizyczną. Możesz zaplanować romantyczną przejażdżkę konną wzdłuż plaży lub wraz z ukochaną przeprawić się łódką na drugą stronę jeziora. Jeśli przyszła narzeczona nie boi się spędzić nocy pod gwiazdami, zabierz ją na górski biwak-niespodziankę. Znasz kilka podstawowych akordów? Zabierz ze sobą gitarę i przy blasku ognia podbij serce ukochanej.

Planując aktywności na świeżym powietrzu, pomyśl przede wszystkim o tym, w jaki sposób lubi spędzać czas Twoja przyszła narzeczona. Jeśli panicznie boi się wody, poproś ją o rękę na nieco bardziej stabilnym gruncie. Jeśli uwielbia panoramiczne pejzaże, udajcie się na punkt widokowy lub wspólny lot paralotnią. A jeśli jest wielbicielką ekstremalnych wyzwań, poproś ją o rękę tuż po zakończeniu wspinaczki lub skoku ze spadochronem.

Zaręczyny w plenerze to doskonały pomysł na piknik. Znajdź urokliwą polankę w lesie. Na drzewach rozwieś dwa hamaki i kilka lampionów. Przygotuj koc oraz kosz pełen smakołyków. Nie zapomnij o kwiatach i szampanie! W koszyku możesz ukryć także pierścionek zaręczynowy. Oświadczając się pod gołym niebem, masz możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji takich jak puszczanie chińskich lampionów.

 

 

Zaręczyny pod gołym niebem – wady

Przekonałeś się, że oświadczyny w plenerze mogą być szalenie romantyczne? Wybierając tę formę zaręczyn, musisz być jednak gotowy na kilka niespodzianek. Sprawdź jakich!

Niesprzyjająca aura

Pogoda (szczególnie nad polskim morzem) nawet latem potrafi być bardzo kapryśna. Jeśli planujesz zaręczyny w plenerze, weź pod uwagę także najgorsze scenariusze np. gdyby nagle przyszło oberwanie chmury lub temperatura gwałtownie spadła. Jeśli po zaręczynach planujesz spędzić z ukochaną wieczór na plaży pod gwiazdami, przygotuj ciepłe koce i romantyczne oświetlenie. Sprawdź, czy w pobliżu jest miejsce, w którym moglibyście się schronić na wypadek pogorszenia pogody.

Nieproszeni goście

Jeżeli planujesz zaręczyny w plenerze (szczególnie nad wodą), uważaj na… nieproszonych gości. Jeśli nie chcesz podczas przemowy oświadczynowej odganiać się od much i komarów, pamiętaj o świecach zapachowych lub specjalnych lampkach owadobójczych.

Zaręczyny w plenerze mogą być niezapomnianą przygodą, którą będziecie wspominać do końca życia!

Opracowanie: ACLARI Diamonds