Opowieść o spełnianiu marzeń

Tak, tak, to jest TA historia - porzucili pracę w korporacji i ogłosili rozpoczęcie 3,5-letniej wyprawy dookoła świata. Ich środkiem transportu oraz bazą wypadową będzie pełnomorski jacht żaglowy, z pokładu którego będą prowadzić eksplorację najtrudniej dostępnych i najpiękniejszych zakątków Ziemi. Chcą uwiecznić niezwykłe miejsca, które już niedługo mogą przestać istnieć z powodu zmieniającego się klimatu.

Błażej, Kornelia, Marcin, Andrzej, Magda i Adam to szóstka zapaleńców, którzy już w najbliższy weekend wyruszą w swoją najważniejszą podróż w życiu! Podczas 3,5-letniej wyprawy dotrą na wszystkie oceany i kontynenty – podróżując w powietrzu, na ziemi, na wodzie i pod wodą. W tym czasie ekspedycja odwiedzi 100 państw na 7 kontynentach, przepłynie 50.000 mil morskich, a jej uczestnicy będą uprawiać 15 sportów ekstremalnych. Na pokładzie ich pełnomorskiego jachtu żaglowego OSHEE znajdować się będzie wyposażenie m.in. do motocrossu, wspinaczki, nurkowania, freedivingu, kitesurfingu, czy latania na paralotniach.

Nasza załoga składa się z podróżników i poszukiwaczy przygód: instruktorów sportu, byłych zawodników i testerów sprzętu oraz zawodowych operatorów filmowych i fotografów. Naszą bazą jest jacht, ale w tej podróży nie chodzi wyłącznie o rejs. Ponad 2/3 czasu spędzimy na lądzie, poznając różne kultury i uprawiając ekscytujące sporty ekstremalne – opowiada Błażej Gładysz, główny organizator oraz pomysłodawca wyprawy OSHEE WORLD EXPEDITION.

 

Trasa OSHEE World Expedition

Od razu pojawia się pytanie, jak to jest mieć (wyłącznie) podróżnicze plany na najbliższych kilka lat?

Ekspedycja wyruszy w kierunku północnej Afryki wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży kontynentalnej Europy. Następnie, z Wysp Kanaryjskich i Zielonego Przylądka, zrobią „skok” przez Atlantyk do Brazylii, Urugwaju i Argentyny, na eksploracji których spędzą ostatni kwartał 2017 roku.

Nowy rok powitają w Buenos Aires lub Ziemi Ognistej, by przemierzyć Kanał Beagle, okrążyć niesławny Przylądek Horn od zachodu i odwiedzić Polską Stację Arktyczną. W marcu, po ponownym przejściu na zachodnie wybrzeże, wyruszą na północ – wzdłuż wybrzeży Chile, skąd skręcą na zachód, w kierunku egzotycznych wysp południowego Pacyfiku. Po krótkiej wizycie na wyspie Robinsona, spędzą Wielkanoc w okolicach Wyspy Wielkanocnej, a później odwiedzą potomków buntowników z “Bounty” na Pitcairn.

Następnie skierują się w stronę Polinezji Francuskiej oraz Wysp Cooke’a. Przy sprzyjających wiatrach odwiedzą także Samoa i Samoa Amerykańskie, na których znajdują się unikalne parki narodowe, a pod koniec 2018 roku wylądują na Fidżi, skąd udadzą się na południe.

Początek 2019 roku spędzą w Nowej Zelandii, skąd po prawie trzech miesiącach popłyną do Australii, by przemierzyć jej wschodnie wybrzeże wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej. Kolejne przystanki planują w Nowej Kaledonii i Vanuatu oraz u ludożerców w Papui-Nowej Gwinei. W Indonezji wypoczną przed rejsem przez Ocean Indyjski.

Ostatni kwartał 2019 roku upłynie im na podróży do Afryki, podczas której odwiedzą egzotyczne wyspy Bożego Narodzenia, Kokosowe, Czagos, Mauritius i Reunion oraz kontynentalne Mozambik, Malawi i RPA. Przed dotarciem na Madagaskar wyjątkowo sprzyjające wiatry mogą pozwolić im odwiedzić Seszele oraz Tanzanię, słynącą z najpiękniejszych na świecie parków narodowych.

 
Jesteśmy w kontakcie!

Dzięki obecności zawodowych operatorów i fotografów na pokładzie, poczynania podróżników będzie można śledzić za pośrednictwem kanałów social media: Facebook OSHEE World Expedition, YouTube, Instagram.


Partnerem tytułowym wyprawy została marka OSHEE. We współpracy z OSHEE, podróżnicy chcą swoją podróżą pokazać, że marzenia się spełniają – wystarczy wybrać właściwy kierunek i rozwinąć żagle.
Partnerami honorowymi wyprawy są: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Żeglarski oraz Logo promocyjne Polska (POT). Partner merytoryczny i medialny: National Geographic Traveler.