Olga Kuczyńska od zawsze marzyła o pracy w linach lotniczych. Od najmłodszych lat fascynowały ją  nie tylko samoloty, ale również załogi linii lotniczych, można powiedzieć, że już wtedy wiedziała, ze to praca dla niej.
Swoją przygodę rozpoczęła w jednej z tanich linii lotniczych, we Włoskiej bazie. To właśnie tam, z zrodził się jej pomysł na blog „Życie Stewardessy”, które obecnie jest jedną z najpopularniejszych stron zrzeszających fanów podróży i lotnictwa. Olga początkowo dzieliła się na nim swoimi codziennymi doświadczeniami: od wymagających szkoleń, przez codzienne trudy, rozłąkę z bliskimi po ciekawostki związane z jej pracą. 

Naturalnym rozwinięciem bloga Olgi jest książką „Życie Stewardesy”, w które przeczytamy o drodze jaką pokonała pracując dla Omańskich linii lotniczych i z czym musiała się zmierzyć jako polka w kraju Islamskim oraz o tym w jaki sposób poznała Pooje – swoją podopieczną z Indyjskich slumsów, które od kilku lat pomaga rozwijać się i edukować.
Dowiemy się również, jak wyglądają procesy rekrutacyjne stewardes oraz jakie najśmieszniejsze i najdziwniejsze sytuacje przytrafiły się Oldze w ciągu ostatnich lat kariery.

Książka „Życie stewardesy” to idealna pozycja, dla wszystkich zainteresowanych pracą w tym zawodzie oraz tych, którzy jako pasażerowie interesują się pracą załogi. Książka obala wiele mitów dotyczących podróży lotniczych i pokazuje, że stewardessy i stewardzi to nie podniebni kelnerzy, a przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo tysięcy pasażerów na całym świecie.

 

Olga Kuczyńska ‒ młoda polska stewardesa. Dorastała na warszawskim Żoliborzu.
W latach szkolnych dużo udzielała się artystycznie, śpiewała w Studio Buffo. Pasja latania przez jakiś czas walczyła z pasją śpiewania. Wygrały samoloty. Po szkole średniej trafiła do irlandzkich linii lotniczych i przeprowadziła się do Włoch. Założyła bloga pt. „Życie Stewardessy", który z czasem stał się bardzo popularny.

Zawsze chciała latać dla przewoźnika na Bliskim Wschodzie. Dwa lata później osiągnęła swój cel i rozpoczęła latanie w narodowych liniach Omanu. Rozwijała swoją pasję i postanowiła rozpocząć kurs pilotażu. Przez rok aktywnie pomagała w edukacji i odmieniła życie hinduskiej dziewczyny ze slumsów. Jej życie wciąż związane jest z lataniem.