Uczestnicy wyprawy Grand Canyon Colorado 2013 są członkami Akademickiego Klubu turystyki Kajakowej Bystrze AGH z Krakowa znanego w świecie z organizacji wielu pionierskich wypraw kajakowych, których efektem było pokonanie po raz pierwszy w świecie  - najgłębszego kanionu rzeki Colca w Peru, całej Amazonki, rzek górskich w Pakistanie, Australii, Afryce, Nepalu.

Podczas tegorocznej wyprawy, w ciągu 18 dni pokonają w kajakach i na pontonach ponad 450 km rzeki Colorado. Zmierzą się z ponad 100 rapidami, z których 10 zaliczanych jest do niezwykle trudnych. Tylko w jednym miejscu kanionu do rzeki dochodzi ścieżka z przerzuconym przez nią mostkiem. Całe niezbędne wyposażenie będzie transportowane czterema pontonami, którymi kierować będą uczestnicy wyprawy. Zgodnie z wymogami pozwolenia nie mogą oni korzystać z pomocy zawodowych przewodników.

Grand Canyon Colorado 2013 jest dokończeniem wyjazdu członków Bystrza do Stanów Zjednoczonych w roku 1994 podczas którego pokonany został górny i dolny odcinek rzeki Colorado.

Pokonywanie Grand Canyon’u w tym roku rozpocznie się 7 sierpnia. Zakończenie planowane jest po 18 dniach 24 sierpnia.

O swoich przygodach uczestnicy będą starali się informować na bieżąco na profilu wyprawy –

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/GrandCanyonColorado2013

oraz stronie www.colorado2013.pl