Festiwal „Dni Australii” już niebawem zagości ponownie we Wrocławiu. Tym razem wyjdzie poza mury wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty i zawita również do Galerii BWA. W dniach 23.01-25.01 w tych dwóch miejscach odbędą się pokazy filmowe, warsztaty kulinarne oraz sommelierskie. Wszystko skupione wokół wyjątkowej mieszanki kultur oraz smaków, z której słynie Australia. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, już po raz drugi patronuje australijskiemu festiwalowi. Projekt skierowany jest zarówno do osób szukających kulturalnych perełek w miejskich kalendarzach wydarzeń, jak i do wielbicieli tego odległego kontynentu. W programie „Dni Australii” przegląd współczesnego, australijskiego kina. Na ekranach Kina Nowe Horyzonty pojawią się takie filmy jak: „Priscilla, królowa pustyni” Stephana Elliotta, „$ 9.99”  Tatia Rosenthala, „Rover” w reż.  Davida Michôda oraz „Z drugiej strony” Sarah Watt.

W ramach festiwalu, we Wrocławiu odbędą się również warsztaty sommelierskie, które poprowadzi Rebekah Richardson – twórca wina i ambasador marki Jacob’s Creek. Zapozna uczestników z australijskimi tradycjami winiarskimi i opowie więcej o jednym z tych flagowych australijskich produktów. Ale to nie wszystko. Na amatorów sztuki kulinarnej czeka niespodzianka – warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą, który opowie o swojej wyprawie do Australii, najciekawszych smakach tego kontynentu i o sztuce łączenia jedzenia z winem.

Na Festiwal „Dni Australii” zaprasza sponsor imprezy – dystrybutor wina Jacob’s Creek oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Festiwal odbywa się w dniach 23-25.01.2015 r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Bilety  na seanse filmowe oraz warsztaty sommelierskie i kulinarne do kupienia w kasach kinowych lub na stronie www.kinonh.pl