Organizacją zajmie się francuski inwestor, który postawił tak efektowne centrum rozrywki jak Puy du Fou we Francji. Park wyróżnia się wyjątkową dbałością o szczegóły: motyw przewodni to wydarzenia historyczne, które zostały odtworzone z dbałością o szczegóły. Wszystkie elementy są bardzo realistyczne, do ich budowy wykorzystano prawdziwe materiały takie jak drewno czy kamień, a do tego można tam spotkać ogromną trupę aktorów. Wszystko to sprawia, że park co roku odwiedza blisko 1,6 mln widzów.

Już wiadomo, że park, który powstanie w Polsce w małej wsi o nazwie Kownaty, będzie nosił nazwę Kownaty Park. Zostanie podzielony na trzy części: Kownaty Village z punkatmi gastronomicznymi, sklepami i przede wszystkim teatrem, Kownaty Adventure, gdzie będzie można skorzystać z takich atrakcji jak aqua park oraz Kownaty Wellness, gdzie nie tylko będzie można się zrelaksować w spa, ale nawet zagrać w golfa z przyjaciółmi. Wokół parku zostaną zbudowane hotele oraz bungalowy.

Będzie to drugie w Europie centrum rozrywkowo-historyczne. We francuskim Puy du Fou prezentowane są najważniejsze wydarzenia historyczne z perspektywy kraju. W Polsce mówi się o pokazach takich jak „Bitwa pod Grunwaldem”, „Życie Chopina” czy „Narodziny Polski” jednak na razie nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Czekamy!